Svátek má: Albert

Regiony

Velikost textu:

Děti si mohly na veletrhu v Písku vybírat koníčky

Děti si mohly na veletrhu v Písku vybírat koníčky

Téměř tři desítky organizací, spolků i škol se včera představily na Veletrhu volnočasových aktivit v Kulturním domě v Písku.

Veletrh
24. června 2019 - 07:30

Prezentační stánky zaplnily velký sál i zahradu. Děti si zde vedle základních informací mohly zábavnou formou vyzkoušet nabízené aktivity a obdivovat poháry ze soutěží. Podobná akce se ve městě konala poprvé a vyvolala velký zájem veřejnosti.

„Většina z prezentujících využila možnosti ukázat formou vystoupení na podiu, co se děti v kroužcích naučily,“ říká Marie Cibulková z odboru školství a kultury, který veletrh pořádal ve spolupráci s Centrum kultury města Písku.

„Věděli jsme, že zájmových kroužků, ať už sportovních, uměleckých, technických nebo vzdělávacích je ve městě celá řada, ale rodiče o nich nemají dostatečné informace nebo jim schází konkrétní představa o náplni činnosti. Proto jsme chtěli jim i jejich dětem pomoci se v nabídce volnočasových aktivit v našem městě zorientovat. Vzhledem k tomu, že jsme tento formát zvolili vůbec poprvé, celý veletrh byl velkou inspirací pro nás všechny a věříme, že i v příštím roce se všichni opět setkáme. Velké poděkování patří prezentujícím se oddílům, spolkům, školám a všem ostatním, kteří se maximálně po celý den věnovali dětem, rodičům i dalším návštěvníkům,“ dodává Marie Cibulková.

Lávka Dagmar Šimkové je Českou dopravní stavbou roku 2018

Reakce lidí, kteří se na akci přišli podívat, byly jednoznačně pozitivní. „Jsem úplně nadšená, myslím, že je to nejlepší způsob, jak děti k užitečnému a zdravému trávení volného času přesvědčit,“ míní jedna z návštěvnic Andrea Žáková.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí, Městský úřad Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)