Svátek má: Benedikt

Regiony

Velikost textu:

Dětský domov v Českých Budějovicích má nový sociální automobil

Dětský domov v Českých Budějovicích má nový sociální automobil

Dětský domov v Českých Budějovicích získal zdarma svůj první sociální automobil. Přispělo na něj více než třicet firem z regionu.

Nový sociální automobil
3. července 2019 - 07:30

Slavnostní předání vozidla proběhlo ve čtvrtek 27. června 2019 za účasti zástupců českobudějovického dětského domova a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Zcela novou Dacii Dokker zaměstnanci zařízení využijí k přepravě dětí a k dalším podpůrným aktivitám.

Dětský domov v Českých Budějovicích, který je součástí školy pro sluchově postižené a zabezpečuje 24 dětí, obdržel svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Jihočeský domov získal v celkovém pořadí již 780. automobil. V rámci tohoto projektu pak v bylo v Českých Budějovicích předáno už druhé vozidlo.

„Ve většině zařízení pečujících o děti je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen velmi obtížně, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt, která projekt zaštiťuje.

Na financování vozidla se podílelo asi 35 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 780 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

Jihoceskenovinky.cz informovala Šárka Nosková za EPIC Public relations s.r.o.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:epicpr)