Svátek má: Ignác

Regiony

Velikost textu:

Díky koronaviru si ve Vyšším Brodě vyzkouší autokino

Díky koronaviru si ve Vyšším Brodě vyzkouší autokino

Intimní atmosféru v době koronaviru si mohou užít nejen zamilovaní, ale všichni ti, kteří vyrazí 23.května k vltavskému jezu v malebném městě Vyšší Brod na Lipensku.

Z plakátu k akci
5. května 2020 - 07:30

Vyšší Brod, který je známý především cisterciáckým klášterem a v létě je Mekkou našich vodáků, je jedním z prvních míst na jihu Čech, kde se pokusí začít provozovat autokino.

„V době zvýšených hygienických opatření jde o jedinou možnost, jak do kina vyrazit. Je to výborný nápad a chci věřit, že nepůjde o ojedinělé promítání. Věřím, že se autokino u Vltavy ve Vyšáku chytne a osloví nejenom vyšebrodské, ale že přitáhne autodiváky i z horního Lipenska,“ uvádí Jiří Mánek z Turistického spolku Lipenska, který se stará o rozvoj cestovního ruchu od Stožce po Rožmberk.

Film se bude promítat 23.května na louce nedaleko vyšebrodského jezu, půjde o českou komedii Chlap na střídačku v hlavní roli s Jiřím Langmajerem.

„Přestože stále platí různá omezení, chce Město Vyšší Brod svým občanům, a to nejen těm zamilovaným, nabídnout kulturní zážitky. S odborem kultury jsme řešili, co bychom mohli nabídnout a uspořádat, aby nebyl začátek léta úplně bez akcí. Jednou z prvních atrakcí bude autokino,“ uvádí zdejší místostarosta Jan Straka s tím, že podle zájmu diváků se uvidí, zda zůstane jen u jednoho představení.

Nápad na autokino vznikl podle Straky kvůli koronakrizi. Na květen mělo zdejší Turistické a informační centrum naplánované, že přiveze „Kino na kolečkách“. Na základní škole se měl promítat snímek „V síti“ a v podvečerních hodinách film „Vlastníci“ v místním kině.

„Díky současné situaci jsme museli původně plánovanou akci zrušit a domluvili jsme se s ředitelem Kina na kolečkách o alternativě – autokinu. Společnost má povolení k promítání, pokud se dodrží daná hygienická pravidla,“ dodal Straka.

Těmi nejdůležitějšími jsou v tomto konkrétním případě zákaz shlukování osob mimo auta a také to, že návštěvníci nesmí používat toalety.


UPOZORNĚNÍ:
Vzhledem k probíhajícím opatřením je nutné dodržovat několik pravidel.
  1. Během celé projekce je nutná zamezit shlukování mimo automobily.
  2. Posádky vozů jsou početně neomezené.
  3. Vozidlům bez střechy a motocyklům je vjezd zakázán.
  4. Roušky, nebo jiné zakrytí nosu a úst je, během komunikace skrze stažené okénko u řidiče, s personálem kina SAMOZŘEJMOSTÍ.
  5. Na místě bude k dispozici občerstvení: Popcorn (slaný, sladký, šunka-sýr), pivo, limo - vše v původních obalech.
Kino na kolečkách je velmi dobře vybaveno – používá projekční plátno o velikosti 9x16 metrů a to je umístěno na 2 metry vysokém podstavci. „Viditelnost je tedy zaručena pro všechny diváky. Zvuk se bude přenášet do autorádií ve vozidlech. Pokud by někdo neměl funkční rádio, je možné řešit přenos zvukové stopy přes mobilní telefon, který bude propojen s reproduktorem. Ale tuto možnost si musí divák zajistit sám,“ upozorňuje Dita Kaiserová z Turistického a informačního centra ve Vyšším Brodě.

Louka, kde se bude promítat, je pro tento účel velmi vhodná. Je v centru města se snadným příjezdem, takže pro organizátory i hosty je to ideální prostor. Začátek představení je v 21.00 hodin.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Pavel Pechoušek za Turistický spolek Lipenska.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:p.pechoušek)