Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

Dopravní hřiště, které umí vyrobit i mlhu mají v Horní Stropnici

Dopravní hřiště, které umí vyrobit i mlhu mají v Horní Stropnici

Tři desítky dopravních značek, kryté parkovací stání a dvě stě metrů komunikací má dopravní hřiště, na kterém nově mohou jezdit děti z Mateřské a Základní školy v Horní Stropnici.

Dopravní hřiště má i kruhový objezd
2. listopadu 2018 - 07:30

Hřiště vyšlo na 593 tisíc korun. Přesně 350 tisíc korun získala obec od Nadace ČEZ, zbytek pokryla ze svého rozpočtu.

Dát přednost v jízdě, vyzkoušet si jízdu na kruhovém objezdu nebo se v horkém létě díky mlhovišti osvěžit. Takové možnosti pro děti v Horní Stropnici nabízí nově otevřené dětské dopravní hřiště. To vzniklo v těsné blízkosti mateřské školky na ploše 500 metrů čtverečních. Povrchem přibližně metr širokých komunikací je speciální pryž. Součástí je i parkovací stání s přístřeškem včetně rozvodu vody. To bude sloužit jako mlhoviště, kde se děti budou moci během letních veder osvěžit.


„V areálu školky už máme klasické dětské hřiště, navíc v obci už máme i sportovní plochy. Toto byla další možnost, jak dětem rozšířit nabídku na trávení času. Děti jízda baví a znalost dopravních předpisů se jim pro život hodí,“ uvedl František Vaněček, místostarosta obce Horní Stropnice.


Podpora vzniku dopravního hřiště není pro Nadaci ČEZ obvyklá, i když její představitelé podobné projekty vítají. „Spíše otevíráme sportovní a dětská hřiště. Jsem rád, že je zájem i o další typy hřišť, kde můžeme pomoci. Jde o například workoutová hřiště, hřiště pro seniory, hendikepované nebo právě dopravní hřiště. Budeme-li děti od mala vychovávat k respektování pravidel a dopravních značek, tak je velká šance, že nám vyroste generace zodpovědných řidičů,“ vysvětlil František Lust, člen správní rady Nadace ČEZ.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:m.sviták)