Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Dračí slet ve Skalách, již pojedenácté!

Dračí slet ve Skalách, již pojedenácté!

Už tuto sobotu 15.září ožijí Skály tradiční komunitní slavností Draci ve Skalách. Pro letošní ročník pořadatelé z  Letního domu, ŠVAGRa a dětského domova Polárka v Písku připravují tradiční dračí kousky.

Dračí slet ve Skalách
13. září 2018 - 07:30

Těšit se můžete na loutkové divadlo, tvořivé a sportovní aktivity a samozřejmě dračí průvod. Ve Skalách letos krom velkolepého draka očekáváme i slavného sběratele s jeho uznávanou putovní výstavou Draci kolem nás, která čítá mnoho záznamů o nejvzácnějších druzích. O výrobu draka se i letos postaraly děti z dětského domova v Písku.

V rodinné buňce, jak se v současnosti říká původní mateřské škole ve Skalách u Protivína, žije skupina dětí z píseckého dětského domova. Tato komunitní akce je mimo jiné oslavou vzájemného dobrého soužití místních občanů a dětí vyrůstajících v dětském domově, kterou si pochvaluje i starostka obce Pavla Poláčková. Na akci se potkají místní obyvatelé společně s dětmi a dobrovolníky z řad pořádajících organizací Letní dům a ŠVAGR. Mimo jiné se tak vytváří příjemný prostor pro setkání vychovatelů z dětského domova a dětí, které již domov opustily.

„Společné přípravy slavnosti vrcholí vždy ve čtvrtek a pátek, kdy s dětmi zdobíme draka, připravujeme kostýmy a masky do průvodu," uvádí Gabriela Studená z organizace Letní dům a dodává, že sama se nejvíce těší na společný průvod s drakem v čele.

Komunitní slavnost bude zahájena ve 14 hodin tvořivým jarmarkem, který je určen především dětem. Zájemci si mohou vyzkoušet střelbu z luku, nechat si namalovat obličej, vyrobit chřestítko nebo si obkreslit draka. Na dračí průvod se můžete ozdobit zapůjčeným kostýmem či vyrobenou broží.

Všichni společně se pak v 15:30 vydají průvodem ze Skal do nedaleké vesnice Budičovice, cestou nám krom draka bude dělat společnost hudební doprovod Víti Marčíka. Na návsi se drobně občerstvíme a zhlédneme loutkové představení s názvem Eliščiny pohádky.

Pištín investuje do bezpečnosti obyvatel obce

Na zahradě dětského domova pak bude pro děti a jejich hosty připravena hostina, kterou již pojedenácté daruje firma Sodexo, s.r.o. Sobotní slavnost uzavře ohnivé vystoupení skupiny Fuegnis.

Slavnost je každoročně realizována Letním domem, z.ú. ve spolupráci se spolkem Švagr, spolkem Polárka. Slavnost podporují obec Skály, Sodexo s. r. o., Nadace KONABO a Nadace Terezy Maxové dětem. Na financování projektu se podílí také Město Písek.

Jihoceskenovinky.cz informoval Martin Zborník zástupce spolku ŠVAGR z.s.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:švagr)