Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Drak ve Skalách již po třinácté!

Drak ve Skalách již po třinácté!

V sobotu 12. 9. 2020 v odpoledních hodinách ožijí celé Skály (10 km od Písku, Jihočeský kraj) komunitní slavností Draci ve Skalách, která je již obvyklou událostí začínajícího podzimu.

Draci ve Skalách
10. září 2020 - 07:30

Co přinese letošní ročník? Mimo tradiční sportovní a tvořivé dílny také divadelní představení Bajaja, dračí průvod i hostinu. I na letošním drakovi se podílely děti z dětského domova v Písku.

Draků se za uplynulých 12 let prohnalo Skalami nespočet, byli malí i doslova obřích rozměrů, jednohlaví i mnohohlaví, některé roky to vypadalo, že se drak ani neobjeví. Zajímá vás, jak to bude s drakem letos? Nechte se překvapit a dorazte v sobotu 12. září do areálu dětského domova ve Skalách.

Celou komunitní slavnost zahájíme v 14:30 tvořivým jarmarkem, který je určen především dětem. Zájemci si mohou vyzkoušet svou mušku a obratnost při sportovních disciplínách, vyrobit si doplněk do průvodu nebo využít malování na obličej. V tomto čase bude také možné se připravit na slavnostní průvod a půjčit si pestrobarevný kostým či jiný doplněk.

Průvod v čele s drakem se za hudebního doprovodu Elišky Aguirre v latinskoamerickém rytmu, vydá v 16:00 od rybníku ve Skalách a zamíří do nedaleké vesnice Budičovice. „Přidejte se do dračího průvodu,“ vyzývá veřejnost Gabriela Studená z organizace Letní dům a dodává: „Těm, kdo se zapojí, na návsi nabídneme drobné občerstvení, které připravují děti spolu s vychovateli z dětského domova. Následně ještě na návsi společně shlédneme představení s názvem Bajaja v podání divadla Damúza.“Oslava vzájemného dobrého soužití místních občanů a dětí vyrůstajících v dětském domově poté pokračuje na zahradě dětského domova Dračí hostinou, kterou již po třinácté daruje firma Sodexo, s.r.o. Celou akci zakončíme ohnivou show Svetlany Conti a Petra Plachtanského z pražského Circus factory.

Akci pořádají organizace: Letní dům, z.ú., ŠVAGR a Polárka při dětském domově Písek. Díky za podporu patří institucím: Obec Skály; Sodexo s. r. o.; Nadace Terezy Maxové dětem.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. arch. Martin Zborník - statutární zástupce ŠVAGR z.s.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.švagr)