Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Dva dělníci se těžce zraněnili při zřícení stropní klenby

Dva dělníci se těžce zraněnili při zřícení stropní klenby

Jihočeští záchranáři zasahovali ve středu u vážného pracovního úrazu v obci Písečné na Dačicku.

Zámek v obci Písečné na Dačicku
14.únor 2016 - 10:00
Zavalení dvou osob zřícenou stropní klenbou v areálu zámku, který prochází rozsáhlou rekonstrukcí, bylo na zdravotnické operační středisko nahlášeno ve středu krátce před 13. hodinou. Na místo události byla okamžitě vyslána výjezdová skupina s lékařem z Dačic a  vrtulník letecké záchranné služby z Českých Budějovic. Krátce poté byl povolán na pomoc i vrtulník letecké záchranné služby z Jihlavy.

Dva muži (32 a 58 let) byli při zednických pracích zavaleni masivním cihlovým stropem. Před příjezdem zdravotníků se ostatním dělníkům podařilo zavalené muže z větší části vyprostit. Oba dělníci utrpěli těžká zranění. Zasahující lékař u mladšího z mužů vyslovil podezření na zranění v oblasti pánve, břicha a dolních končetin. Po zaléčení a stabilizaci stavu byl  pacient letecky transportován na traumacentrum do Českobudějovické nemocnice.


Druhý muž utrpěl zranění především v oblasti dolních končetin a zad. Dačičtí záchranáři ho po poskytnutí nezbytné přednemocniční neodkladné péče předali do péče Jihlavské letecké záchranné služby. Pacient byl poté transportován na traumacentrum do Brněnské nemocnice.

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Petra Kafková, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:zzs)