Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

EPPka slaví 1000 podpořených projektů v hodnotě 73,5 miliónů

EPPka slaví 1000 podpořených projektů v hodnotě 73,5 miliónů

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ dosáhla dalšího milníku.

Pomáhej pohybem - Oranžové kolo
6. října 2018 - 07:30

Počet dobročinných projektů, které uživatelé během tří let její existence podpořili chůzí, během, cyklistikou a dalšími sporty, se na konci září významně zakulatil. S jejich pomocí rozdala nadace neziskovým organizacím 73,5 milionů korun. Jen na jihu Čech takto od roku 2015 podpořila 83 projektů celkovou částkou 6,3 miliónů korun.

Automobil pro hospice a další neziskové organizace, nákup vybavení do dětských domovů i zařízení pro seniory, nákup defibrilátorů nebo pomoc těžce nemocným dětem. To je jen zlomek z celkového počtu 1000 dobročinných projektů, kterým k jejich realizaci pomohli pohybem uživatelé aplikace EPP během její tříleté existence. Aby mohla Nadace ČEZ rozdělit mezi neziskové organizace 73,5 miliónů korun, museli uživatelé EPPky nasportovat 3,8 miliónů hodin a překonat celkovou vzdálenost 19,2 miliónů kilometrů, což se rovná 480 oběhnutí zeměkoule. Naplnění potřebného počtu bodů jednoho projektu v aplikaci si průměrně žádá 2 550 hodin pohybu.

„S přibývajícími hodinami, kilometry, energií a v důsledku toho i korunami pro dobročinné projekty se radost obdarovaných i nás, v nadaci, stále násobí. Děkuji zvlášť každému uživateli EPPky, že si při sportu nebo třeba na výletě zapne právě naši aplikaci a pomáhá pohybem,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Od ledna do dnešního dne používalo aplikaci EPP a tím i pomohlo dobré věci více jak 105 000 unikátních uživatelů. Od 1. května 2015 přidělilo body za svou pohybovou aktivitu 391 585 lidí. Nejvíce bodů pro dobročinné projekty bylo v aplikaci podpořeno chůzí, během, cyklistikou a turistikou

Na jihu Čech letos díky aplikaci EPP získala 56 tisíc korun rodina 22letého Jiřího Jandy z Jindřichova Hradce. Jirka trpí dětskou mozkovou obrnou a mentální retardací, sedí pouze s oporou, je inkontinentní epileptik a potřebuje čtyřiadvacetihodinovou péči. Jeho příběh lidi velmi oslovil. Jirkovi pomohlo 1200 uživatelů z celé republiky a za pouhý den svým pohybem nasbírali potřebných 200 tisíc bodů. Částku od Nadace ČEZ navíc zdvojnásobili organizátoři Běhu Českou Kanadou. Celkově tak jindřichohradecká rodina pro Jirku získala téměř 110 tisíc korun.

„Mám velkou radost, že se podařilo vybrat takovou sumu peněz a všem Nadaci ČEZ, uživatelům, pořadatelům, dobrovolníkům i závodníkům moc děkujeme,“ uvedla krátce po skončení červnového závodu maminka Jitka Jandová.


Mobilní aplikace EPP– Pomáhej pohybem zaznamenává pohyb uživatele (např. chůze, běh, jízda na kole, lyžování, ale třeba i interiérové aktivity). Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Aktuální a již úspěšně podpořené projekty včetně cílových částek a stavu bodů lze sledovat na www.pomahejpohybem.cz.

Neziskové organizace mají možnost dostat svůj projekt do aplikace vyplněním žádosti o nadační příspěvek v rámci jednoho z grantových řízení dle povahy projektu.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.čez)