Svátek má: Olga

Regiony

Velikost textu:

Festival vína Český Krumlov® se přehoupl do svého posledního týdne

Festival vína Český Krumlov® se přehoupl do svého posledního týdne

Osmý ročník Festivalu vína Český Krumlov® se přehoupl do svého posledního týdne!  A již tuto sobotu festival vyvrcholí dlouho očekávanou degustační a prodejní přehlídkou vín z tuzemska i zahraničí.

Festival vína
21. listopadu 2019 - 07:30

Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově nabídne 300 vzorků vína. Festival vína Český Krumlov® vstupuje do svého posledního týdne a v sobotu 23. listopadu vyvrcholí dlouho očekávanou a veřejností velmi oblíbenou Zámeckou slavností vína.

Návštěvníci degustační a prodejní přehlídky vín se od 14:00 -22:00 hod. v Zámecké jízdárně mohou těšit na degustaci až 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Německa, Francie, Černé hory, ale také Nového Zélandu, Austrálie a Jižní Afriky.Oblíbená degustační a prodejní přehlídka vín se bude konat v sobotu 23. listopadu od 14:00 -22:00 hod. v Zámecké jízdárně. Návštěvníkům se představí na 30 tuzemských a zahraničních vinařství, která nabídnou k ochutnání až 300 vzorků vín.

„Letos na naší největší akci festivalu představíme vína ze všech podoblastí České republiky,“ uvádí Pavel Fučík ze Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, jednoho zpořadatelů festivalu, a dodává: „Kromě již tradičních jako je vinařství Volařík či Víno Kadrnka letos přivítáme zlatého, stříbrného a bronzového Vinaře roku 2019 –Mikrosvín Mikulov, vinařství Sonberk a Zámecké vinařství Bzenec. Nově se mohou návštěvníci těšit např. na vinařství Ondřej Brdečko či Vinice Hnanice a nebudou chybět ani zahraniční vína z Rakouska, Německa, Francie, ale také Nového Zélandu, Austrálie či Jižní Afriky“.

Stejně jako v předchozích letech si budou moci návštěvníci rozdíly mezi jednotlivými druhy vín zapisovat do katalogu vín, který obdrží spolu s degustační skleničkou při vstupu. V průběhu Zámecké slavnosti vína bude možno zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu a návštěvníkům bude k dispozici bohaté studené i teplé občerstvení.


„Zájemci si budou rovněž moci vyzkoušet sabrage se zástupcem vinařství Proqin,“ odkrývá něco málo z programuMiroslav  Reitinger  zČeskokrumlovského rozvojového fondu, druhého zpořadatelů festivalu, a dodává: „Velmi se také těšíme, že budeme moci návštěvníkům také letos nabídnoutmožnost ochutnat českokrumlovský Solaris zloňské sklizně na vinici vklášterní zahradě Na Tramínu.“


Návštěvníci se tak mohou sami přesvědčit, že dlouhodobá péče krumlovských vinařů o vinice v Českém Krumlově, která vychází zprincipů biovinařství, se určitě vyplatí. Také v letošním roce připravili pořadatelé pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína AFTERPARTY, která proběhne od 20:00 hodin v sále  Egon Schiele  Art  Centra (vstup  přes  Egon Café) a na níž zahraje českobudějovická rocková kapela Seven ́s.

Pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína je vstup na afterparty zdarma. Vstupenky na Zámeckou slavnost vína a degustační akce festivalu lze zakoupit v Infocentru Český Krumlovnebo on-line.

Jihoceskenovinky.cz informovala Ing. Eva Vaněčková za Český Krumlov Tourism, Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.

(jv,Jihoceskenovinky.cz foto:čk,tourism)