Svátek má: Horymír

Regiony

Velikost textu:

Hasiči HZS Jihočeského kraje převzali nejvyšší ocenění

Hasiči HZS Jihočeského kraje převzali nejvyšší ocenění

U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu uděluje Hasičský záchranný sbor ČR každoročně medaile a plakety osobnostem uvnitř i vně bezpečnostního sboru.

Z ocenění HZS
5. listopadu 2019 - 07:30

Ceremoniál předávání ocenění se uskutečnil ve čtvrtek v uplynulém týdnu v prostorách zámku Zbiroh v Plzeňském kraji.

Kromě příslušníků a zaměstnanců sboru si ocenění převzali i zástupci ostatních složek integrovaného záchranného systému, státní správy, samosprávy a dalších organizací, které výrazně podporují a úspěšně spolupracují s Hasičským záchranným sborem ČR.


Zámek ve Zbirohu není vybrán pro udílení medailí náhodně. Ve městě se nachází také rozsáhlý hasičský areál, kde kromě muzejních expozic požární ochrany a ochrany obyvatelstva sídlí také rota Záchranného útvaru HZS ČR a pracoviště Skladovacího a opravárenského zařízení HZS ČR včetně Národní základny humanitární pomoci.Oceněni byli také příslušníci HZS Jihočeského kraje a osobnosti z našeho kraje. Medaile HZS ČR "Za věrnost I. stupně" jsou udělovány za ocenění příkladného plnění služebních povinností příslušníků ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 30 a více let. Tuto medaili obdrželi:
  • plk. Ing. Lubomír Bureš (krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje),
  • por. Jaromír Fučík (územní odbor Český Krumlov),
  • nprap. Pavel Falada (územní odbor Písek).

Medaili HZS ČR "Za zásluhy o bezpečnost", které jsou udělovány za dlouhodobé obětavé pracovní úsilí i osobní iniciativu a za zásluhy o rozvoj požární bezpečnosti, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva, obdržela:
  • plk. RNDr. Helena Majzlíková (krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje).

Čestnou medaili HZS ČR, jež je udělena za významnou nebo dlouhodobou spolupráci s Hasičským záchranným sborem České republiky na úseku požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva, obdržel:
  • Franz Seitz (čestný okresní hasičský velitel okresu Freistadt).

Plaketu HZS ČR, zahraničním a domácím osobnostem za aktivní účast na významných jednáních nebo snahu vedoucí k dosažení úmluv, jejichž předmětem je  řešení záležitostí požární bezpečnosti nebo ochrany obyvatelstva a majetku v rámci integrovaného záchranného systému nebo krizového řízení, dále právnickým osobám za činnosti, kterými se významně podílejí na zabezpečování požární bezpečnosti nebo ochrany obyvatelstva a majetku v rámci integrovaného záchranného systému nebo krizového řízení a dále fyzickým osobám za spolupráci s HZS ČR při plnění jeho úkolů, obdržel:
  • Stanislav Klika (SDH Dolní Bukovsko).

Jihoceskenovinky.cz informovala Vendula Matějů, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:hzs)