Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť čeká v Selibově u Písku

Hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť čeká v Selibově u Písku

Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrúdlování 17.9.2022 se koná v Selibově u Písku 17.9.2022.

Zdeněk Troška v Selibově
15. září 2022 - 07:30

Hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť z Pohádkové kovárny v Selibově vás srdečně zvou v sobotu 17. září 2022 na tradiční akci Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrúdlování – již 11. ročník oblíbené podzimní slavnosti.

Po celý den, od 11 do 17 hodin, budou v kovárně probíhat speciální vodnické prohlídky, návštěvníci si budou moci zasoutěžit v ryze vodnických či vílích dovednostech a v naší výtvarné dílně si vytvořit podzimní dekoraci.

Několikrát za den pak příchozí uvidí krátkou pohádku hudebně divadelní skupiny Rybníkáři, se kterými uložíme hastrmanka Volšovečka k zimnímu spánku.  Rádi také přivítáme vodní havěť z přilehlých či dalekých vodních toků, proto všichni příchozí hastrmánci, žabičky a víly budou odměněni. Po celý den bude na pohádkové bytosti dohlížet naše laskavá vodní královna – Miss České republiky a Queen of the World Kateřina Stočesová.

No a dospěláci si budou moci, jako každý rok, zasoutěžit o nejlepší jablíčkovou mňamku! Pokud něčí babička, maminka, teta nebo i tatínek umí upéct ten nejdobřejší štrúdl, stačí, když upečou o jeden navíc a donesou ho k nám do kovárny do 14.30 hodin. Odborná porota, v čele s pohádkovým režisérem Zdeňkem Troškou, vybere vítěze, na kterého čeká hlavní cena – Troška Tance s Troškou!V průběhu celého odpoledne bude k tanci a poslechu hrát oblíbená country kapela Žízniví Dubáci. Nebudou samozřejmě chybět štrúdly a další pochoutky pro mlsné jazýčky.

Jihoceskenovinky.cz informovala Tereza Procházková z Pohádkové kovárny.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:pohadkova kovarna)Důvěřujete vládě Petra Fialy?

Ano
transparent.gif transparent.gif
38%
Ne
transparent.gif transparent.gif
62%