Svátek má: Ambrož|Benjamín

Regiony

Velikost textu:

Hejtman Kuba představil společný projekt světových parametrů

Hejtman Kuba představil společný projekt světových parametrů

Národní sportovní hala pro míčové sporty světových parametrů vyroste do konce roku 2028 před hlavním vchodem do českobudějovického výstaviště.

Hejtman Martin Kuba představil společný projekt
8. června 2023 - 07:30

Jihočeský kraj spustí v příštích týdnech mezinárodní architektonickou soutěž, ze které vzejde konkrétní podoba haly a celého prostoru. Velkolepý projekt představil hejtman Martin Kuba a primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová společně s premiérem Petrem Fialou a ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou v rámci návštěvy vlády v Jihočeském kraji.  

„Tenhle krok je zakončením delších vyjednávání a já jsem rád, že se mi podařilo konečně propojit stát, kraj a město a začít připravovat projekt, který má celokrajský význam. Klíčová je skutečnost, že pokud Jihočeský kraj s městem připraví projekt haly, tak na základě domluvy s vládou nám dá Ministerstvo zemědělství k dispozici pozemek před vchodem do výstaviště, což je obrovská výhoda. V Budějovicích tak zůstane zachovaná stávající sportovní hala a zároveň vyroste nová, moderní, která bude moct být využita pro sport, hlavně volejbal. A to nejen na reprezentační a mezinárodní zápasy, ale díky strategickému umístění také na výstavy a kongresové akce,“ uvedl hejtman Martin Kuba a dodal, že rozsah a význam projektu zasahuje celý region, nikoli jen město České Budějovice. Proto se hlavní role v jeho přípravě ujal kraj.Hejtman Kuba dále vyzdvihl důležitost dohody s Výstavištěm České Budějovice, které začne připravovat projekt proměny hlavního vchodu směrem z Husovy třídy tak, aby tady v úrovni vchodu vyrostl parkovací dům. „Společně s městem budeme navíc pracovat na otevření výstaviště směrem k řece. Tam by mohl třeba vyrůst hotel, protože zásadní překážkou k pořádání velkých mezinárodních kongresů je nedostatek ubytovací kapacity. Výstaviště má už navíc zájemce ze soukromého sektoru,“ dodal hejtman, podle něhož se tak využije obrovský potenciál celého areálu.

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková za Krajský úřad Jihočeského kraje.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%