Svátek má: Hugo

Regiony

Velikost textu:

Hejtmanka Stráská osladila studentům začátek školního roku

Hejtmanka Stráská osladila studentům  začátek školního roku

Dort v podobě školy přivezla hejtmanka Ivana Stráská do Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové školy v Písku. Učinila tak v pondělí 2. září u příležitosti zahájení školního roku 2019 až 2020 na jihu Čech.

Krájení dortu
4. září 2019 - 07:30

Sladká pozornost s rozměry 80 x 40 x 10 centimetrů konkrétně ztvárňovala nové nádvoří s fontánou, amfiteátrem a přilehlými budovami. Pochutnali si na ní žáci i vedení školy.

Nové nádvoří, jehož vybudování je vyvrcholením 3,5leté rekonstrukce obchodní akademie, začalo po slavnostním přestřižení pásky sloužit studentům jako relaxační prostor, kde se mohou scházet.

„Gratuluji vám k tomuto areálu a přeji vám, abyste si jej hezky užili. Zároveň vám přeji co nejlepší vstup do nového školního roku,“ pozdravila studenty Stráská.

80 z 90 milionů na rekonstrukci šlo od kraje, coby zřizovatele. Studenty přivítal i ředitel obchodní akademie Pavel Sekyrka a i on jim popřál mnoho úspěchů. Zároveň připomněl, že celkové náklady na uvedené úpravy dosáhly 90 milionů korun. Z toho 80 milionů šlo z prostředků kraje, který je zřizovatelem školy, a 10 milionů získali z jiných zdrojů.

„Kromě již zmíněné rekonstrukce nádvoří mohu například jmenovat úpravy učeben, toalet, jídelny a vybodování půdních vestaveb, bytu pro začínajícího učitele či střešní terasy,“ upřesnil.

Nové nádvoří, stejně jako již dříve dokončenou školní jídelnu, mohou využívat i studenti Střední zemědělské školy Písek, se kterou obchodní akademie budovu sdílí.


Na fotografii: Dort krájeli (zleva) režisér Hynek Bočan, ředitel Pavel Sekyrka, hejtmanka Ivana Stráská a vedoucí atelieru HERITAS Lubor Gregora

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)