Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Hlavní svoz vánočních stromků začne v Táboře 9. ledna 2023

Hlavní svoz vánočních stromků začne v Táboře 9. ledna 2023

Svoz vyhozených vánočních stromků každoročně provádějí Technické služby Tábor, a to na základě smlouvy s městským Oborem životního prostředí (OŽP).

Ilustrační foto
7. ledna 2023 - 07:30

Zahájení hlavního svozu je v plánu pondělí 9. 1. 2023. Většina domácností stromky totiž odstrojuje po Třech králích. Jak požádal jednatel TST Michal Polanecký, ideální je umístit stromek u popelnic a kontejnerů bez dalších příměsí, tedy holý stromek.

„Stromky míří na štěpkování do kompostárny v Turovci, a je tedy třeba je odkládat bez ozdob, háčků, igelitu a podobně,“ uvedl jednatel TST Michal Polanecký.

Od 9. ledna se počítá se svozem až třikrát v týdnu. Nejintenzivnější svoz se bude týkat sídlišť, následně Nového a Starého města. Příměstské části budou svezeny až ve druhé polovině ledna, protože zde si většinou obyvatelé stromek zpracují sami. Nedoporučuje se vyhazovat stromky z oken z obav ze zranění kolemjdoucích.Pokud bude mít někdo pocit, že stromek u popelnic leží už příliš dlouho, může na to upozornit prostřednictvím webové aplikace „Dej tip“, popřípadě poslat výzvu na e-mailovou adresu pověřeného pracovníka OŽP: .zc.robatum@kezarm.valsinats

Předpokladem je, že pravidelný svoz stromků město ukončí v posledních dnech ledna.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí Městského úřadu v Táboře.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
51%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%