Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Hlubocký advent se uskuteční poprvé na vlastním pódiu

Hlubocký advent se uskuteční poprvé na vlastním pódiu

Hluboká ušetří na „andělském pódiu“. Až stovky tisíc korun ročně ušetří Hluboká nad Vltavou na pronájmu pódia.

Nové kryté pódium
7. prosince 2017 - 07:30

Při zahájení rozsáhlých adventních oslav poprvé představila vlastí konstrukci. Tu bude využívat nejen město samotné, ale i místní organizace a spolky, zaplatí přitom jen za samotnou manipulaci. Nové kryté pódium přišlo na půl milionu korun, polovinu získala radnice od Nadace ČEZ

Je to cenově nevýhodné a konstrukce navíc neodpovídají specifickému náměstí Hluboké, ohraničenému kostelem, hlavní třídou a pivovarem. To byly hlavní důvody, proč se vedení města rozhodlo pořídit vlastní kryté pódium. Využitelné bude celoročně. První zatěžkávací zkouškou mají být čtyři adventní týdny.

„Když jsme počítali, kolik nás půjčení bude na celé čtyři týdny stát, měli jsme jasno. Navíc centrum Hluboké žije prakticky každý víkend, kdy si pódia půjčujeme nejen my, ale i další místní organizace, které potom o to víc dotujeme,“ vysvětluje rozhodnutí o koupi příhradové konstrukce starosta Tomáš Jirsa.


Pódium si navíc město navrhlo tak, aby přesně vyplnilo prostor mezi kostelem a samotným náměstím. Díky vyvýšenému prostoru je na něj lépe vidět, prostor navíc poskytuje výrazně většímu počtu lidí.

„Místním organizacím jej budeme půjčovat jen za manipulační poplatek. Je to pro nás sice trochu práce navíc, ale ve finále všichni ušetříme,“ doplnil Jirsa.


První testování ve formě nastoupených muzikantů a dětských souborů proběhlo o uplynulém víkendu. Naplno bude obsazené až do 24. Prosince. Jihoceskenovinky.cz informoval Marek Sviták, tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Jaderná elektrárna Temelín.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto: Petr Šuleř)