Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Hokejisté dostali od kraje techniku pro elektronické zápisy

Hokejisté dostali od kraje techniku pro elektronické zápisy

Zástupci šestnácti jihočeských hokejových klubů dostali od Jihočeského kraje elektroniku v ceně 395 tisíc korun.

Elektronika pro hokejové zápisy
8. srpna 2019 - 07:30

Technika je určena na vyplňování elektronických zápisů o utkání. Předání se uskutečnilo v pondělí 5. 8. 2019 v budově Krajského úřadu.

Od sezony 2019/2020 zavádí Český svaz ledního hokeje (ČSLH) povinnost vyplňovat ve všech mládežnických i seniorských soutěžích řízených a organizovaných hokejovým svazem (tj. soutěží od 2. třídy ZŠ) malý elektronický zápis o utkání. V současné době je vyplňován pouze v extralize a I. lize seniorů, extralize juniorů a dorostu.

Celkem šestnáct jihočeských hokejových klubů obdrží počítač, programové vybavení a tiskárnu v celkové hodnotě 24 700 korun. „Jihočeský kraj sport dlouhodobě podporuje. Každý rok čím dál vyšší částkou – například letos šlo do dotací pro oblast sportu 110 milionů. Konkrétně podpora digitalizace hokejových klubů byla podpořena částkou 395 tisíc korun,“ vysvětlil náměstek pro oblast školství Zdeněk Dvořák a posteskl si, že celý projekt vymyslelo MŠMT a povinnost financování nechalo na krajích.


Zástupce firmy SLIM s.r.o. Stanislav Jelínek přivezl na slavnostní předání nejen elektroniku samotnou, ale zároveň seznámil kluby s jejich funkčností, technickou podporou i záruční lhůtou. Sady byly softwarově připraveny tak, aby s nimi kluby měly co nejméně práce.MŠMT si od zavedení malých elektronických zápisů o utkání slibuje například rozlišení aktivních sportovců účastnících se soutěží ČSLH, kontrolu oprávněnosti startů hráčů včetně klubové příslušnosti a platnosti hráčského průkazu, registraci všech osob působících v rámci utkání na hráčské lavici příslušného družstva (I. a II. liga ČR, extraliga juniorů a extraliga dorostu) a u ostatních soutěží pouze registraci vedoucích družstev.

Jihoceskenovinky.cz informoval Bc. David Hocke za Krajský úřad Jihočeského kraje České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)