Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Horská služba a Červený kříž na společné akci pro děti

Horská služba a Červený kříž na společné akci pro děti

Prevence je nedílnou součástí práce Horské služby ČR, a o tom se mohly dnes přesvědčit děti z letního tábora Českého červeného kříže ve Vyšším Brodě.

Společná akce pro děti
4. srpna 2022 - 07:30

Pracovníci ČČK se na šumavské horské záchranáře obrátili s prosbou o přednášku a ukázku činnosti HS. „Takové akce pro děti děláme v rámci prevence často. V tomto případě nás to potěšilo o to víc, že Horská služba je členem této důležité organizace. Proto například můžeme v našem znaku používat jinak velmi chráněný červený kříž,“ komentoval dnešní akci Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

Mladík se těžce zranil po pádu z kola v bikeparku na Kramolíně

Členové HS z Kramolína tak dětem umožnili, aby si vyzkoušely transportní prostředky, které záchranáři denně používají. „Předvedli jsme jim naší terénní čtyřkolku a terénní auto, a kromě toho si mohly děti zkusit i transport zraněného na svozném prostředku UT2000, což jsou nosítka, vybavená kolečky. K tomu jsme jim udělali přednášku o historii HS nejen u nás, ale v celé ČR,“ doplnil Aleš Fejfar, záchranář Horské služby Šumava. Dodal, že v rámci dne s HS dětem správce rekreačního areálu Lipnoservis poskytl volné jízdenky na lanovku na Kramolín a vstupenky na Stezku v korunách stromů.

Jihoceskenovinky.cz informoval Radek Zeman, tiskový mluvčí Horské služby ČR o.p.s.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:hs)