Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Inovační vouchery jsou určeny zejména pro malé a střední firmy

Inovační vouchery jsou určeny zejména pro malé a střední firmy

Sedmý ročník Jihočeských podnikatelských voucherů je určen zejména na podporu malých a středních firem. Ty jsou v souvislosti s koronavirem postiženy nejvíce.

Ilustrační foto
8. července 2020 - 07:30

Dva miliony korun věnuje Jihočeský kraj na podporu inovačního podnikání v regionu. V rámci sedmého ročníku programu Jihočeských podnikatelských voucherů navíc nastavil podmínky tak, aby pomohl zejména malým a středním firmám. Ty totiž byly koronavirovou pandemií postiženy nejvíce. Potvrdil to 1. náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že veškeré podrobnosti k programu, stejně tak, jako formulář žádosti, získají zájemci na stránkách www.inovoucher.cz.

„Malé a střední podniky mohou v této výzvě získat buď na spolupráci s vybranou vědeckovýzkumnou institucí až 150 tisíc korun, nebo až 90 tisíc na službu expertního poradce. Potřebnou finanční spoluúčast jsme navíc snížili z původních 25 procent na deset,“ zdůraznil Knot, podle něhož spolupráce mezi firmami a odborníky může pomoci zlepšit technologii výroby, vlastnosti produktů, zefektivnit hospodaření či zvýšit produktivitu práce.


„Pomocí voucherů už bylo podpořeno celkem 79 projektů za téměř 9,5 milionů korun. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích například pomohla jednomu z příjemců voucheru významně zefektivnit výrobu elektronických součástek pomocí nového automatizovaného zařízení a Západočeská univerzita v Plzni pak prodloužila životnost 3D tiskové hlavy Protoprint Raptor díky podrobné teplotní analýze a změně konstrukčního řešení její spodní části,“ upozornil náměstek na některé z úspěšných projektů minulých ročníků.Jihočeské podnikatelské  vouchery fungují v Jihočeském kraji sedm let. Každoročně do nich kraj investuje 2 miliony korun. Sedmý ročník odstartoval 1. července 2020.

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková za Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)