Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Jihočeský kraj chce získat dotace ve výši 350 milionů

Jihočeský kraj chce získat dotace ve výši 350 milionů

Náměstek Knot: Jihočeský kraj chce získat dotace ve výši 350 milionů. S pomocí evropských peněz hodláme obnovit 16 úseků silnic II. tříd.

Ilustrační foto
15. dubna 2018 - 07:30

Obnova 16 úseků silnic II. třídy o celkové délce zhruba 30 kilometrů. S tímto cílem chce Jihočeský kraj získat evropské dotace z integrovaného regionálního operačního programu. Konkrétně se jedná o částku kolem 350 milionů korun. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.

Podle Knota by kraj použil uvedené peníze na úpravu komunikací například na trasách mezi Českými Budějovicemi a Trhovými Sviny v Nové Vsi, Novou Bystřicí a Klášterem, dále na komunikaci v Jindřichově Hradci, Týně nad Vltavou, Táboře a dále na průtahy třeba v obci Stachy, Zdíkov a Husinec.
Práce musejí skončit do 30. června 2019

Dotace má uhradit 90 procent nákladů, zbytek by šel z krajského rozpočtu. „Pokud bychom ty peníze nedostali, kraj by to nebyl schopen z vlastních zdrojů realizovat. Vycházím ale z toho, že v podobných případech žádostí o dotace býváme zpravidla úspěšní,“ vysvětlil Knot. Podmínkou získání dotace pak je, že musí být obnova silnic hotova do 30. června roku 2019.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma za Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.


(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)