Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Jihočeský kraj loni hospodařil bez dluhů

Jihočeský kraj loni hospodařil bez dluhů

Jihočeský a Plzeňský kraj dokázaly v roce 2018 hospodařit bez dluhů. Jako jediné dva kraje v republice. Vyplynulo to ze zprávy o monitoringu hospodaření za rok 2018, kterou je Ministerstvo financí ČR povinno každoročně přeložit vládě.

Ilustrační foto
17. srpna 2019 - 07:30

Jihočeský kraj loni hospodařil bez dluhů. Špatně si nevedou ani obce. Stejně dobře, tedy bez dluhů, hospodařilo loni také 3 590 českých obcí z celkových 6 252. Na opačném konci žebříčku pak je 10 obcí, které překročily zákonem stanovené limity zadlužení ve všech monitorovacích ukazatelích a zařadily se tak do kategorie s vyšší mírou rizika hospodaření. Ani jedna z těchto obcí není z Jihočeského kraje.

„Dobrý výsledek Jihočeského kraje i našich obcí svědčí o odpovědném hospodaření,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast financí Jaromír Novák a prozradil, že podobně příznivý stav lze navíc očekávat i ve výsledcích za rok 2019.Pozitivní výsledek hospodaření kraje je o to cennější, že se ho podařilo dosáhnout i přesto, že do oprav, novostaveb či rekonstrukcí kraj loni investoval více než tři a půl miliardy korun.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)