Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Jihočeští celníci v prvním pololetí vybrali dvě a půl miliardy

Jihočeští celníci v prvním pololetí vybrali dvě a půl miliardy

Částkou bezmála dvě a půl miliardy korun přispěli v prvním pololetí letošního roku jihočeští celníci do státního rozpočtu, a to výběrem cla, daní a jiných poplatků v souvislosti s výkonem fiskálních kompetencí celní správy.

Celní kontroly
12. srpna 2017 - 07:30

Největší podíl z vybrané částky tvořily spotřební daně. Na dani z minerálních olejů vybrali celníci na jihu Čech 1,7 miliardy  korun. Na dani z lihu a lihovin pak vybrali bezmála 180 milionů korun a na dani z piva 140 milionů korun.  Dalších 231 milionů korun činil výběr takzvané energetické či ekologické daně, tedy daně ze zemního plynu, pevných paliv a elektřiny.

Za zboží dovezené ze zemí mimo Evropskou unii vybrali pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj clo ve výši přesahující 64 milionů korun.  Pětina z této částky zůstala ve státním rozpočtu, zbytek byl odveden do rozpočtu EU.


V rámci tzv. dělené správy, kdy pracovníci celního úřadu vybírají poplatky a vymáhají pokuty, které fyzickým či právnickým osobám ukládají jiné správní úřady, pak odvedli do státní pokladny dalších 93 milionů korun. Za prvních šest měsíců letošního roku tak statisticky na každého z jihočeských celníků připadá výběr cel a daní v částce bezmála 12 milionů korun.

Jihoceskenovinky.cz informoval por. Mgr. Emanuel Breicha, tiskový mluvčí CÚ pro Jihočeský kraj.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:cú)