Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Jihočeští celníci zlikvidovali nelegální herny

Jihočeští celníci zlikvidovali nelegální herny

České Budějovice, Blatná a Soběslav jsou města, v nichž v minulém týdnu pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj zlikvidovali nelegální herny.

Nelegální herna
10. dubna 2018 - 07:30

Stalo se tak v rámci celostátní akce pod názvem „STAR“ zaměřené na boj proti nelegálnímu hazardu, zejména proti kvízomatům první i druhé generace. Ty jsou účelově provozovány tak, aby vytvářely dojem, že k výhře není třeba náhody, ale znalostí a dovedností. Jde však o hazardní hru, navíc provozovanou bez povolení.

V Jihočeském kraji byla akce „STAR“ úspěšná. Celníci v Českých Budějovicích zadrželi 13 technických herních zařízení v hodnotě přesahující 100 tisíc korun, v Blatné 8 těchto zařízení v hodnotě přesahující 80 tisíc korun a dalších 7 technických herních zařízení v hodnotě 70 tisíc korun pak v Soběslavi. Všechny zadržené kvízomaty byly typu Istars nebo Diamond Level.


Využíváním kvízomatů se někteří provozovatelé heren snaží obejít zákon. V případě jeho porušení jim ovšem hrozí pokuta až 50 milionů korun.

Kostel Všech svatých v Kamenném Újezdu je dominantou obce

Od ledna 2017, kdy Celní správa České republiky působí jako dozorový orgán v oblasti provozování her, na základě zákona č. 186/2017 Sb., o hazardních hrách celníci provedli 2 513 kontrol a zadrželi bezmála 1 500 hracích zařízení.

Jihoceskenovinky.cz informoval por. Mgr. Emanuel Breicha, tiskový mluvčí CÚ pro Jihočeský kraj.


(jv,jihoceskenovinky.cz foto:cú)