Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Jihočeští hasiči cvičili i hašení z bambi vaku

Jihočeští hasiči cvičili i hašení z bambi vaku

Při taktickém cvičení na požár lesního masívu Kněžík u Chvalšin hasiči cvičili i hašení z bambi vaku.

Cvičení
9. října 2018 - 07:30

Ve čtvrtek 4. října 2018 proběhlo v odpoledních hodinách u obce Chvalšiny taktické cvičení jednotek požární ochrany a letecké služby Policie ČR na téma požár lesa.


Cvičení se zúčastnilo 42 hasičů, 6 cisteren, 3 dopravní automobily, dvě velitelská auta a čerpací kontejner Hydrosub  z 6 požárních jednotek územního odboru Český Krumlov. Cvičící doplnili 2 letečtí záchranáři z HZS hl. města Prahy a osádka vrtulníku Bel 412 patřící k letecké službě Policie ČR. Námětem cvičení bylo procvičit spolupráci hasičů s osádkou vrtulníku a to jak při plnění bambi vaku, tak i možnosti samotného hašení lesního požáru z bambi vaku.


V první fázi cvičení byly nasazeny síly a prostředky na hašení požáru v lesním porostu. Hasiči zřídili čerpací stanoviště za pomoci velkoobjemového čerpání pomocí kontejneru Hydrosub a stanovili trasu pro kyvadlovou dopravu vody. Dále bylo připraveno doplňovací místo pro vrtulník a dvě nezávislá vedení B pro plnění bambi vaku.


V další fázi a po příletu vrtulníku hasiči cvičili plnění bambi vaku, kde se postupně vystřídaly všechny jednotky. Součástí cvičení byla rovněž ukázka efektivnosti leteckého hašení pro velitele čet a družstev územního odboru Český Krumlov.

Jihoceskenovinky.cz informovala Vendula Matějů, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto: Bc. Mjr. Jaromír Maurer hzs č.krumlov )