Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Jihočeští hasiči pořádají už 13.ročník Memoriálu Josefa Blažka

Jihočeští hasiči pořádají už 13.ročník  Memoriálu Josefa Blažka

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje a Jihočeský Hasičský sportovní klub, z. s., pořádají XIII. ročník atraktivní soutěže v disciplínách požárního sportu – Memoriál plk. JUDr. Josefa Blažka, který se uskuteční v Českých Budějovicích ve čtvrtek 6.června 2019.

Ilustrační foto
21. května 2019 - 07:30

Soutěž je součástí „Českého poháru ve dvojboji“ organizovaného Ministerstvem vnitra - generálním ředitelstvím HZS ČR. Atraktivního závodu se zúčastní nejlepší sportovci hasičských sborů z celé republiky. Máme tu čest, že budeme moci přivítat i sportovce, kteří jsou reprezentanti HZS ČR v požárním sportu a kteří jsou právě úřadujícími mistry světa.

Jak je již zvykem, pořadatelský Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje využije stadion SKP Policie ČR na Jiráskově nábřeží, kde sportovci budou po celý den soutěžit ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku a v běhu na 100 metrů s překážkami. První disciplínou, kterou závodníci absolvují, bude běh na 100 metrů, poté bude soutěž pokračovat výstupem do 4. podlaží cvičné věže.


Časový průběh soutěže:
  • 9:30 hod. - nástup k zahájení soutěže,
  • 10:00 hod. - zahájení soutěže prvním rozběhem (běh na 100 m s překážkami),
  • do třiceti minut po ukončení soutěže v disciplíně běh na 100 m bude zahájena disciplína výstup do 4. podlaží cvičné věže,
  • obě disciplíny proběhnou dvoukolově,
  • po ukončení posledního rozběhu bude do třiceti minut provedeno vyhodnocení,
  • předpokládané ukončení soutěže 15:30 hodin.

Jihočeskénovinky.cz informovala por. Ing. Vendula Matějů, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:hzs jčk)