Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Kam si o víkendu zajít zasportovat?

Kam si o víkendu zajít zasportovat?

Jihočeský kraj chce ve spolupráci s Českou unií sportu usnadnit veřejnosti přístup k pohybovým aktivitám. Nabízí přehledné a stále aktualizované databáze sportovišť a sportovních akcí.

Ilustrační foto
17. ledna 2020 - 07:30

Kam si o víkendu zajít zasportovat? Dá se na vybraném hřišti hrát volejbal nebo fotbal? Mají otevřeno také o státních svátcích? Kde se koná zajímavá sportovní akce? Je vhodná i pro menší děti? Určená pro tenisty, či vyznavače lehkoatletických disciplín? To vše zjistíte díky přehledným databázím, které zpracovala Jihočeská krajská organizace České unie sportu (ČUS) ve spolupráci s Jihočeským krajem. Přehled všech sportovišť naleznou zájemci na odkazu

Databáze jihočeských sportovišť obsahuje v současnosti více jak 1 700 sportovních zařízení. Nabízí díky jednoduché filtraci vyhledávání dle vlastnictví, provozovatele, místa, účelu použití, povrchu sportoviště apod.
Zajímavou sportovní akci mohou pak zájemci nalézt v přehledném kalendáři, který Česká unie sportu ve spolupráci s Jihočeským krajem zpracovala pod názvem Jižní Čechy sportují


Vyznavači aktivně tráveného volného času zde mají možnost vybírat akce dle data či místa konání, druhu sportovního odvětví, věkových kategorií apod. Pořadatelé těchto akcí mohou zadávat údaje do databáze samostatně nebo mohou kontaktovat kanceláře ČUS, které jim po obdržení základních materiálů tyto do kalendáře zadají. Součástí této databáze je také sekce, kde je veřejnost informována o proběhlých akcích, případně i o jiných aktualitách. V systému je dále přehled o aktivitách společenských, jako jsou vyhlášení nejlepších sportovců kraje, okresů, či sportovních klubů, kde je umožněn přístup veřejnosti.

„Obě databáze chceme stále udržovat živé a aktuální. Jen tak mohou dobře sloužit sportující veřejnosti,“ vysvětlil manažer České unie sportu v Jihočeském kraji Zdeněk Krátký, který by rád požádal všechny uživatele z řad obcí, sportovních svazů, klubů i z řad veřejnosti o pomoc při doplňování dosud neznámých sportovišť a revizi těch stávajících. „Zároveň prosíme o informace o sportovních aktivitách do databáze sportovních akcí s názvem Jižní Čechy sportují,“ dodal Krátký.Předseda České unie sportu v Jihočeském kraji František Vavroch k tomu dodal, že vývoj databáze trval tři roky. „Bez Jihočeského kraje by realizace celého projektu nebyla možná. Naše spolupráce je dlouhodobě na vynikající úrovni a jen díky ní je možno realizovat i další akce na podporu sportu,“ uvedl Vavroch s tím, že společným cílem ČUS a Jihočeského kraje je umožnit přístup ke zdravému pohybu všem obyvatelům jižních Čech, bez ohledu na věk, společenské postavení či finanční možnosti.

Spolupráce s Českou unií sportu je přínosná i podle náměstka Zdeňka Dvořáka. „Našim dlouhodobým cílem je ukázat naší veřejnosti, jak krásnou a zároveň prospěšnou aktivitou je sport. Daří se to i díky nadšení lidí z České unie sportu,“ poděkoval na závěr náměstek Dvořák.

Jihoceskenovinky.cz informoval Bc. David Hocke za Krajský úřad Jihočeského kraje České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)