Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Kraj spolupracuje s Kazachstánem a Sverdlovskem na smart projektech

Kraj spolupracuje s Kazachstánem a Sverdlovskem na smart projektech

Představitelé Jihočeského kraje navštívili Kazachstán a Sverdlovskou oblast kvůli navázání hlubší spolupráce v oblasti smart technologií.

Mezinárodní výstava EXPO 2017 v Astaně
6. srpna 2017 - 07:30

Jihočeský kraj a vládní instituce státu Kazachstán pracují na několika společných tématech a při řešení podobných projektů si mohou vzájemně pomoci. Vyplynulo to z pracovní cesty zástupců Jihočeského kraje vedené prvním náměstkem hejtmanky Josefem Knotem do Kazachstánu a Jekatěrinburgu ve Sverdlovské oblasti v Ruské federaci.

„V Kazachstánu spustili velmi intenzivní vládní program zaměřený na smart technologie, což je oblast, ve které si dokážeme vyměnit mnoho zkušeností. Kazachstánská strana také projevila zájem o informace týkající se zpracování odpadů,“ řekl Josef Knot po setkání s představiteli kazachstánské vlády na světové výstavě EXPO v hlavním městě Astaně, kde Jihočeský kraj jinak představoval především svou turistickou nabídku.

„Následně v Jekatěrinburgu jsme zjistili, že doslova fenoménem je zde hokejový brankář Jakub Kovář, písecký rodák. Souhlasil s tím, že pod jeho jménem zorganizujeme hokejový camp pro naše a sverdlovské mladé hokejisty. Také proto, že místní tréninkové středisko mládeže je na špičkové úrovni,“ doplňuje Josef Knot.

[BANNEER[
Po jednání na Uralské federální univerzitě, na které studuje téměř 40 tisíc studentů, je podle jeho slov dalším velmi zajímavým tématem vzájemné uznávání vysokoškolských diplomů, kdy na naší straně potřebujeme kvalitní inženýry a naopak zaznamenáváme velký zájem o studium u nás. Z dalšího setkání s prezidentem Uralské obchodně-průmyslové komory pak opět vyplynula snaha porovnat si zkušenosti z oblasti smart technologií a myšlenka uspořádání pracovní cesty jihočeských podnikatelů do tohoto významného průmyslového regionu.

„Bylo rovněž velmi překvapující, jaký zájem je o koncerty Jihočeské filharmonie. Tam bychom chtěli také najít nějakou formu kulturní spolupráce,“ uzavřel Josef Knot.

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)