Svátek má: Horymír

Regiony

Velikost textu:

Krajský úřad Jihočeského kraje má nové webové stránky

Krajský úřad Jihočeského kraje má nové webové stránky

Na adrese www.kraj-jihocesky.cz spustil Krajský úřad Jihočeského kraje zcela novou podobu svých internetových stránek. Návštěvníci krajského webu si mohli změn všimnout už 3.července tohoto roku, kdy se jeho podoba objevila poprvé ve zkušebním provozu.

České Budějovice
5. září 2019 - 07:30

Potřeba nového webu vznikla zhruba před dvěma roky. Technologie letí dopředu závratnou rychlostí a bylo nutné reagovat na nové trendy. Obzvlášť u webu, kde je velké množství informací. Vývoj si vyžádal zhruba 12 měsíců a postarali se o něj tři IT zaměstnanci krajského úřadu. Konkrétně dva vývojáři a jeden systémový integrátor. Převod všech informací ze starého webu zabral krajskému webmasterovi čtyři měsíce.

„Všechny webové stránky jsou důležitým informačním zdrojem, který si odborná i laická veřejnost zvykla běžně a často používat. Jsou nástrojem prezentace informací o činnosti subjektu, který je vlastní a provozuje. Je tomu tak i u Jihočeského kraje a jeho krajského úřadu,“ řekl ředitel KÚ Milan Kučera.

„Předchozí webové stránky úspěšně splnily svoji roli a vzhledem k běhu času je bylo nutné aktualizovat. Myslím, že se to podařilo velmi dobře, výsledek je patrný na první pohled. Zlepšila se grafika stránek, přehlednost informací a usnadnilo se jejich vyhledávání. O modernizaci se zasloužil tým zaměstnanců, kteří se na provozu stránek obsahově nebo technicky podílejí. Zaslouží si za to poděkování,“ doplnil Kučera.

Na www.kraj-jihocesky.cz  naleznete vše, na co jste byli zvyklí. Hned na úvodní stránce základním rozcestníkem najdete všechny novinky, kterými Jihočeský kraj žije. Články obsahují i fotogalerie a videa. Tyto informace jsou vhodné pro občany i pro novináře. Na levé straně homepage jsou rychlé odkazy na ta místa webu, kam v současné době návštěvníci chodí nejvíce. Naopak na straně pravé naleznete odkazy na ostatní internetové stránky Jihočeského kraje, jako je Jihočeská centrála cestovního ruchu, jihočeské nemocnice, Sociální portál, Geoportál a další.

Hejtmanka Stráská osladila studentům začátek školního roku

„Nové webové stránky odpovídají současným trendům a jsou postaveny na systému, který se neustále aktualizuje a doplňuje. Lze je bez potíží prohlížet na mobilních zařízeních, ze kterých jsou v současné době lidé zvyklí na internet vstupovat,“ říká Petr Vobejda, vedoucí odboru informatiky. „Jsem rád, že jsme vše vytvořili u nás a věřím, že krajský web bude nadále přínosem a zdrojem informací pro obyvatele Jihočeského kraje,“ uzavírá Vobejda.

Jihoceskenovinky.cz informoval Bc. David Hocke za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.parll)