Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Krajský úřad připravil putovní výstavu „Jsem pěstoun“

Krajský úřad připravil putovní výstavu „Jsem pěstoun“

Fandíme pěstounství! Krajský úřad Jihočeského kraje ve spolupráci s projektem MPSV „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“ připravil pro veřejnost putovní výstavu „Jsem pěstoun“.

Ilustrační foto
10. ledna 2019 - 07:30

Fotografie pěstounů s jejich vyjádřením, co pro ně pěstounství znamená a jak ovlivňuje jejich život, bude putovat po Jihočeském kraji od ledna do dubna 2019.

Výstava byla vytvořena v rámci projektu „Hledáme rodiče“ a je zapůjčená od Nadace J&T. Zároveň je společnou iniciativou členů „Pracovní skupiny pro podporu pěstounství v Jihočeském kraji“, jejíž snahou je podpořit toto téma a více jej přiblížit široké veřejnosti.

Slavnostní zahájení výstavy proběhlo ve středu dne 9. 1. 2019 v 15:30 hod. v přízemí hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, České Budějovice.

Krajský úřad Jihočeského kraje chce tímto ocenit stávající pěstouny, jejich obětavost a otevřenost k pomoci dětem, které z různých důvodů nemohou vyrůstat ve svých původních rodinách. Zároveň chce téma pěstounství otevřít a přiblížit široké veřejnosti a zájemcům o pěstounství.

V loňském roce v Jihočeském kraji našlo pěstounskou rodinu 26 dětí. Pro mnoho dalších se rodina stále hledá. Jedná se především o děti se specifickými potřebami, sourozence, děti školního věku a děti jiného etnika. Výstava bude v kraji postupně putovat městy: České Budějovice, Písek, Tábor, Kaplice, Český Krumlov, Třeboň, Vodňany.

Výstava bude doprovázena také dalšími zajímavými akcemi ve spolupráci s místními organizacemi, např. besedami s pěstouny, promítáním filmů, dny otevřených dveří na odděleních sociálně-právní ochrany dětí a v neziskových organizacích, které pěstounským rodinám pomáhají.


Výstava je pro veřejnost přístupná od 9. 1. do 25. 1. 2019 na Krajském úřadu Jihočeského kraje v úředních hodinách.

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková za Krajský úřad Jihočeského kraje České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)