Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Krizový štáb shrnul činnost v době nouzového stavu

Krizový štáb  shrnul činnost v době nouzového stavu

Krizový štáb ORP České Budějovice shrnul činnost v době nouzového stavu.

Ilustrační foto
26. května 2020 - 07:30

V souvislosti s ukončením nouzového stavu a postupným uvolňováním veškerých bezpečnostních opatření pokračovalo v pátek 22. května 2020 zasedání krizového štábu ORP České Budějovice. V průběhu jednání byla diskutována zlepšující se celková situace, byly vyhodnoceny kroky předcházející závěru nouzového stavu a konstatovány nové poznatky související s organizačním a provozním řešením podobných situací. Dále byly uloženy úkoly k přechodu zaměstnanců krizového štábu do standardního režimu a k dokončení aktivit spojených s činností štábu v době pandemie.

„Celkový stav se zlepšuje, náš kraj je na tom v rámci republiky velmi dobře. Pro případnou podzimní vlnu šíření koronaviru jsme v množství ochranných pomůcek a prostředků dostatečně zabezpečeni a lépe připraveni než v začátcích pandemie. Chtěl bych poděkovat členům Bezpečnostní rady ORP a krizového štábu, složkám IZS, zejména Hasičskému záchrannému sboru Jihočeského kraje, za jejich obětavou a pečlivou práci, kterou odváděli v tomto složitém období. S vědomím aktuálního vývoje a pozitivní situace bude dále krizový štáb a jeho stálá pracovní skupina monitorovat situaci a v případě potřeby operativně jednat,“ uzavřel jednání štábu primátor Jiří Svoboda.  


Od pondělí 1. června 2020 bude plně obnoven provoz všech odborů Magistrátu města České Budějovice s úředními dny pondělí, středa a pátek.

Jihoceskenovinky.cz informoval MgA. Bc. Petr Ferebauer za Magistrát města České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)