Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Krumlovské gymnázium vybudovalo nejmodernější přednáškový sál

Krumlovské gymnázium vybudovalo nejmodernější přednáškový sál

Gymnázium Český Krumlov vybudovalo nový multimediální sál, jaký nemá žádná jiná škola v okrese.

Gymnázium Český Krumlov
4.červenec 2015 - 10:00

Krumlovské gymnázium vybudovalo nejmodernější přednáškový sál v regionu.  Za přispění evropské dotace vznikla stupňovitá posluchárna s nejmodernějšími informačními technologiemi pro více než 70 osob, která umožňuje například vzdálené konference.

V sále nechybí interaktivní dotykový panel, LCD projektor, plazma zobrazovač, počítač, speciální software, kamera, bezdrátový mikrofon, reproduktory, zatemnění, připojení na internet a další nejnovější technologie pro přednášení. „Jsem ráda, že se nám podařilo vybudovat tak reprezentativní sál se špičkovou technikou. Bude sloužit nejen našim žákům, ale přednášek se s ohledem na kapacitu sálu mohou zúčastnit i žáci ostatních škol. Díky možnosti pořádat vzdálené konference plánujeme přednášky zahraničních lektorů,“ uvedla ředitelka školy Hana Bůžková. Přednášející v sále ovládá vše centrálně z dotykového panelu – ať už zatažení rolet, zapnutí projektoru či ovládání hlasitosti.

V rámci projektu nakoupila škola také pomůcky pro výuku biologie a ekologie. „Nakoupeny byly mikroskopy včetně mikroskopických preparátů a názorné modely lidského těla. Učitelský mikroskop umožňuje přenos pozorovaného vzorku pomocí digitální kamery do počítače a následné promítnutí. Je s ním také možné měřit rozměry preparátu, dělat záznam a analýzu obrazu,“ uvedla Kristýna Šandová ze společnosti G-PROJECT, která na projekt zpracovala úspěšnou žádost o dotaci z ROP Jihozápad a nyní projekt administruje. Škola pořídila také nový nábytek do učeben ekologie, biologie a biologické laboratoře. Předchozí nábytek nebyl výškově nastavitelný, a tím nesplňoval školskou vyhlášku, která stanovuje potřebnou výšku židlí a stolů k výšce žáků.  Toto lze u gymnázia, kde jsou žáci od 12 do 19 let, splnit pouze výškově nastavitelnými židlemi a stoly.

Jihočeské nemocnice loni hospodařily se ziskem 113,5 miliónu  

Celkem si projekt vyžádal 4,4 milionů korun, přičemž dotace z ROP Jihozápad pokryje 85 % výdajů. Gymnázium Český Krumlov projekt právě ukončilo a nyní bude žádat o proplacení dotace. Celkové výdaje jsou 4,4 mil. Kč, z toho dotace z ROP Jihozápad: 3,7 mil. Kč. Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Barbora Benešová.

(jv,Jihoceskenovinky.cz foto:arch.gym.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: