Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Krumlovský slunovrat otevře léto ve městě

Krumlovský slunovrat otevře léto ve městě

Hudební smršť v podání několika orchestrů, sousedské slavnosti nebo odpoledne stylizované do atmosféry slunné Itálie. Takový bude víkend 19.–21.června 2020 v Českém Krumlově, který je oslavou příchodu léta.

Český Krumlov
14. června 2020 - 07:30

Krumlovský slunovrat završí koncert skupiny Čechomor na českokrumlovském zámku. Vítání léta a návratu kulturního života do města bude třetí červnový víkend rezonovat Českým Krumlovem.

„Z nabitého programu si vybere každý, ať už milovník klasické hudby, sousedského setkávání, nebo ten, který raději sleduje dění kolem sebe od stolku s vychlazeným drinkem,“ zve do krumlovských ulic místostarosta Martin Hák.

Sousedské slavnosti chystají obyvatelé a podnikatelé v Soukenické, Dlouhé a Hradební ulici. Plácek poslední zmiňované ulice se v sobotu 20. června promění v italské náměstíčko, kde se bude podávat občerstvení typické pro tuto zemi, hlavně pizza a zmrzlina. Pro děti i dospělé bude na náplavce připraven program plný zábavných her a večer tu bude hrát známý českobudějovický orchestr Metroklub Big Band.

Na hudební vlně se ponese už pátek 19. června. Na nádvoří Prelatury vystoupí českokrumlovský sbor Medvíďata, který si připomene 25 let od svého vzniku. Jezuitský sál Hotelu Růže se stane dějištěm Monteverdiho komorní opery Ballodelleingrate (Ballo nevděčnic). V hlavních rolích účinkují mladí pěvci K. Zelenková, Z. Kopřivová, H. Tomášová a J. Kovačič a mladí hudebníci pod vedením Tomáše Hály. Tančí členky Hartig Ensemble-Tance a balety tří století v choreografii Heleny Kazárové. Den zakončí koncert na Křížové hoře, kdy hudebníci Pavel Barnáš (violloncelo) a Irena Pokorná (harfa) představí klenoty světové hudby.

Na zcela unikátním místě bude koncertovat Jihočeská filharmonie, která v sobotu od 15 hodin odehraje Vivaldiho Čtvero ročních dob na vorech na řece Vltavě. Vory budou ukotvené před náplavkou u restaurace Café Retro.

Neděli 21. června odstartuje vtipně nazvaný koncert Kakaový strunovrat Krumlovského komorního orchestru v Seminární zahradě, swingovými rytmy bude pokračovat orchestr Základní umělecké školy v Českém Krumlově Krumzušband a celý víkend zakončí velkolepý koncert skupiny Čechomor na II. nádvoří českokrumlovského zámku. Hosty koncertu budou sourozenci Alex a Maxim Šestákovi a Ondřej Ruml. V těchto dnech uplyne také přesně dvacet let od prvního vystoupení Čechomoru v Českém Krumlově.

„Exkluzivní vystoupení této legendární kapely jsme pojali jako poděkování zdravotníkům a dobrovolníkům za jejich obětavou práci,“ říká Martin Hák.

Most u pivovaru v Českém Krumlově je znovu otevřen

Vstupenky na koncert je možné zakoupit v síti Ticketstream, koncert bude také streamován, online vstupenka stojí 100 korun. Krumlovský slunovrat letos nahrazuje Slavnosti pětilisté růže, které se nemohou uskutečnit z důvodu současných vládních opatření.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí Městského úřadu Český Krumlov.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.)