Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Kvildské slavnosti na Zlaté stezce lákají na den plný zábavy

Kvildské slavnosti na Zlaté stezce lákají na den plný zábavy

Odpoledne plné zábavy a zajímavostí na Zlaté stezce čeká všechny její návštěvníky, kteří v sobotu 1. srpna dorazí na Šumavu na Kvildské historické slavnosti.

Návštěvnické centrum Kvilda - výběh rysa
30. července 2020 - 07:30

Od 12:00 do 18:30 zde můžete zavítat do historie a současně poznat zábavnou formou zajímavé česko-bavorské projekty, lidové tradice a přírodu.

„Pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a bavorského Ministerstva hospodářství, místního rozvoje a energetiky se zde představí zajímavé přeshraniční projekty. Jedním z nich je i Zlatá stezka, největší síť turistických cest na takzvané „Zelené střeše Evropy. Projekt, který v letech 2016–2019 připravila Jihočeská centrála cestovního ruchu ve spolupráci s Plzeňským krajem a Tourismusverband Ostbayern,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromír Polášek.

Na návštěvníky Kvildských slavností čeká představení přeshraničních projektů Zlatá stezka – nejdelší a nejatraktivnější turistické trasy v Česku i v Německu, Vychutnejte si venkov – prezentace regionálních produktů z venkovských oblastí česko-bavorského příhraničí a Poznejte houby Šumavy – populárně naučné představení hub rostoucích na Šumavě a v Bavorském lese.

„Součástí programu jsou i ukázky českých a bavorských lidových tradic nebo představení jazyka sousedů zábavnou formou. K vidění bude historický tábor s ukázkami života na Šumavě v době Keltů, Římanů a Germánů i historický průvod. Pro děti jsou pak připraveny historické a geografické kvízy nebo malířský workshop. Návštěvníci mohou zhlédnout výstavy seznamující s historií šumavských obcí nebo poutními cestami a zúčastnit se vycházek za místní flórou,“ zdůraznila manažerka projektu Zlatá stezka Eva Borsányi.

Projekt Zlatá stezka – síť turistických cest na „Zelené střeše Evropy“, který je spolufinancován Jihočeským krajem, Státním rozpočtem ČR a Evropskou unií z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) v rámci Evropské územní spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, rozšířil stávající dálkovou trasu z Bavorska o jihočeskou a západočeskou část.

Nově vyznačené turistické trasy o celkové délce 631 kilometrů, které vznikly v rámci projektu Interreg, navazují na stejnojmennou síť ve východním Bavorsku (Goldsteig), s níž jsou propojeny třinácti přeshraničními cestami. Trasy vedou po značených stezkách Klubu českých turistů a jsou nově vyznačeny logem stezky ve tvaru oranžového S (hlavní trasa) a modrého S (propojovací a přiváděcí trasy). Trasy jsou vedle značení osazeny odpočívadly a informačními panely.


„Hlavní trasa české Zlaté stezky je dlouhá 289 kilometrů. Jihočeská část měří 86 kilometrů a západočeská pak 203 kilometrů. Kvilda leží na jedné z historických tras z Bavorska do Kašperských Hor“ doplnila Borsányi.

Jihoceskenovinky.cz informovala Ing. Jana Píchová z Jihočeské centrály cestovního ruchu v Českých Budějovicích.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.jcr)