Svátek má: Josef

Regiony

Velikost textu:

Lavička utrpěla zásahem patnáctiletého chlapce

Lavička utrpěla zásahem patnáctiletého chlapce

Čtyři chlapci ve věku 15 a 16 let se rozhodli v pátek večer posedět na lavičce na sídlišti Máj. Jenomže lavička po jejich odchodu nezůstala celá. Náhodný svědek jejich počínání se rozhodl nenechat chlapce uniknout bez trestu a na místo přivolal strážníky.

Poškozená lavička
15. dubna 2018 - 07:30

V pátek 13. dubna v půl desáté večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o poškození lavičky v blízkosti ulice E. Rošického. Jeden ze čtveřice chlapců měl odstranit příčku z lavičky a odhodit jí opodál na chodník. Jakmile chlapci uslyšeli volání muže z okna panelového domu, všichni vzali nohy na ramena.

Strážníci čtveřici podle popisu nalezli o chvíli později v ulici V. Volfa. Chlapci zapírali, že by na uvedeném místě vůbec byli. Jejich pohyb v blízkosti tohoto místa však zaznamenala městská kamera. Chlapci šli nakonec s pravdou ven. Jeden z nich se přiznal, že s částí lavičky skutečně manipuloval. Zda již byla lavička dříve poškozená, nebo měl na poškození podíl patnáctiletý chlapec, bude předmětem dalšího šetření správního orgánu.

Jihočeští celníci zlikvidovali nelegální herny


Černý pasažér napadl revizora dopravního podniku, odtrhli ho strážníci
Jedenapadesátiletý muž cestoval v pátek večer autobusem městské hromadné dopravy. Kvůli neoznačenému jízdnímu dokladu se pustil do křížku s revizorem dopravního podniku, kterého fyzicky napadl. Skončil v poutech strážníků.

V pátek 13. dubna krátce před osmou hodinou večerní projížděla hlídka městské policie Žižkovou třídou, kde u obchodního centra spatřila dva potýkající se muže. Muž, ve kterém strážníci poznali revizora dopravního podniku, se snažil bránit útoku zjevně rozezleného muže. Útočník na výzvy strážníků nereagoval. Ti ho museli odtrhnout od jeho oběti a nasadit mu služební pouta. Následně se ukázalo, že důvodem šarvátky byla jízda bez řádně označeného jízdního dokladu. Revizor dopravního podniku se rozhodl případ s černým pasažérem vyřešit poté, co ve společnosti svého kolegy a dotyčného muže vystoupil z autobusu. Rozezlený muž však s revizory odmítal cokoliv řešit a jednoho z nich napadl. Jakmile strážníci zasáhli, bylo zřejmé, že podíl na agresivním jednáním muže má alkohol. Následně ho podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, která ukázala výsledek 1,61 ‰.

Muž nakonec svého jednání litoval a napadenému revizorovi se omluvil. Ten vyvázl naštěstí bez zranění. Případem se bude nyní zabývat správní orgán. Jedenapadesátiletému muži z Českých Budějovic hrozí za přestupek proti občanskému soužití pokuta do 20 tisíc korun.

JIhočeskénovinky.cz o případech informovala, Mgr. Věra Školková, tisková mluvčí Městská policie České Budějovice.


(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:mpceskebudejovice)