Svátek má: Albert

Regiony

Velikost textu:

Lávka Dagmar Šimkové je Českou dopravní stavbou roku 2018

Lávka Dagmar Šimkové je Českou dopravní stavbou roku 2018

Na Galavečeru v Betlémské kapli byly v úterý 18.června vyhlášeny ceny udělené v rámci 16.ročníku celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie, inovace roku 2018.

Lávka Dagmar Šimkové
21. června 2019 - 07:30

Titul v kategorii dopravní stavby ostatní získala lávka Dagmar Šimkové spojující břehy řeky Otavy v Písku mezi lokalitami Svatý Václav a Hradiště.

Podle výroku odborné poroty si lávka ocenění zaslouží za architektonicky ojedinělé řešení, které je založeno na netradičním spojení dvou konstrukčních systémů – části visuté a části zavěšené. „Estetice stavby dominují dokonale zpracované ocelové konstrukce. Celková geometrie pylonů, lan a táhel zajišťuje stabilitu lávky a dává stavbě technicistní a moderní charakter,“ uvádí se ve zprávě poroty.


Odborníci hodnotili 35 přihlášek, které splňovaly podmínky soutěže a ocenili pět loňských staveb v pěti různých kategoriích.


Výstavba lávky z ateliéru architekta Josefa Pleskota, kterou pro město provedla firma Metrostav, započala v únoru 2018 a slavnostní předání hotového díla se uskutečnilo v září téhož roku. Objekt byl pojmenován po politické vězenkyni Dagmar Šimkové.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí, Městský úřad Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)