Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Lávka z Portyče je podrobena důkladnému zkoumání

Lávka z Portyče je podrobena důkladnému zkoumání

Na lávce přes Otavu spojující sídliště Portyč s nábřežím 1.máje, která je z důvodu bezpečnosti již od prosince uzavřena, probíhají v těchto dnech speciální měření.

Lávka z Portyče
30. května 2020 - 07:30

Odborníci z Kloknerova ústavu při ČVUT Praha důkladně posuzují jak statiku, tak i dalších vlastností této stavby.

„Nyní se zde provádí sondáž za účelem zjištění stavu konstrukce a zejména nosných ocelových lan. Výsledky a odborné stanovisko bychom měli obdržet v polovině července,“ informuje místostarosta Petr Hladík.

V oblasti diagnostiky, monitorování a hodnocení konstrukcí patří Kloknerův ústav ke špičkám v České republice. Závěry šetření akreditované laboratoře budou pro město návodem, jak dále s lávkou naložit, zda bude opět zpřístupněna bez dalších stavebních zásahů, či bude potřebovat nějaké úpravy, nebo zda se bude muset zbourat a nahradit novým mostním objektem.

„Musíme zatím počítat se všemi variantami. Nejdůležitější je pro nás zdraví a bezpečnost našich občanů, proto nechceme cokoliv riskovat otevřením lávky bez důkladného prověření. Děkujeme za trpělivost a pochopení lidem, kterým uzavření lávky způsobilo obtíže,“ dodává Petr Hladík.


Lávka je stejné konstrukce jako zřícený mostní objekt v Praze Troji nebo most v Nymburku, který byl nedávno z bezpečnostních důvodů zbourán.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)