Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Letecká záchranná služba se vrátila zpět na základnu do Plané

Letecká záchranná služba se vrátila zpět na základnu do Plané

Letecká záchranná služba se po 4 letech vrátila zpět na základnu do Plané. K prvnímu případu startovala na Nový rok v 9.15 hodin.

Letecká záchranná služba
3. ledna 2021 - 07:30

Je 1. ledna 9.15 hodin a Letecká záchranná služba Jihočeského kraje (LZS JčK) startuje ze své staronové základny v Plané u Českých Budějovic k prvnímu letošnímu případu. Konkrétně k pacientovi s poruchami vědomí na Táborsku.

LZS JčK se právě na Nový rok vrátila na tento heliport po čtyřleté pauze, když tuto službu od roku 2017 provozovala Armáda České republiky. Pro vrtulníky, kterými disponuje, byl ale areál v Plané kvůli jejich větší velikosti nevyhovující a proto musela být základna přesunuta do Bechyně.

Novým provozovatelem LZS JčK a vrtulníku EC 135 je na příštích osm let společnost DSA. „O půlnoci z 31. prosince 2020 na 1. ledna 2021 jsme převzali pomyslnou štafetu od Letecké záchranné služby Armády České republiky v Bechyni. Její provoz budeme i nadále udržovat v nepřetržitém režimu 24 hodin po sedm dní v týdnu,“ uvedl Marek Slabý, ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, která provoz LZS JčK zajišťuje.Slabý pak připomněl, že základna LZS JčK v Plané byla dokončena v roce 2015 a investici ve výši zhruba 50 milionů korun hradil kraj. Před tím měla stanoviště na letišti v Hosíně na Českobudějovicku.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma, tiskový mluvčí, Krajský úřad Jihočeského kraje.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:arch.)