Svátek má: Libuše|Amálie

Regiony

Velikost textu:

Lidé žijící v okolí Temelína dostanou originální kalendář

Lidé žijící v okolí Temelína dostanou originální kalendář

Sedmnáct tisíc netradičních kalendářů budu v následujících týdnech dostávat obyvatelé v okolí Jaderné elektrárny Temelín. Na přípravě kalendáře se podílely děti z okolních základních škol.

Kalendáře energetici předávají i do škol
15. listopadu 2019 - 07:30

Dvouletý stolní kalendář pro roky 2020-2021 ozdobily kresby žáků ze tří základních škol z okolí elektrárny. Vedle svátků nebo významných výročí zde lidé najdou informace o tom, jak se chovat v případě mimořádné události. Kalendáře jsou určeny pro všechny úřady, instituce, školy, zdravotnická a ubytovací zařízení, podniky, domácnosti a rekreační obydlí v 13kilometrovém okolí elektrárny. ČEZ je do měst a obcí v okolí jaderných elektráren Dukovany a Temelín zdarma rozdává každé dva roky.

Obyvatelům v okolí temelínské elektrárny ČEZ kalendář předává už po čtrnácté. Lidé v něm najdou informace, jak se chovat v případě mimořádných událostí. Jde především o základní pokyny k varování, ukrytí nebo evakuaci.

„Věříme, že informace ze zadní části lidé potřebovat nebudou, nesmíme ale informovanost okolních obyvatel podcenit. Na stolní kalendáře jsou lidé z okolí elektrárny už zvyklí a někteří z nich v kalendáři dokonce najdou obrázky svých dětí,“ uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Kalendář obsahuje celkem 52 obrázků, které namalovaly děti ze tří základních škol z těsného okolí temelínské elektrárny. Tematicky jsou zaměřeny na čtyři roční období.


Distribuce kalendářů bude probíhat v následujících týdnech. Stejně jako v uplynulých letech budou obyvatelé o způsobu jejich převzetí informováni prostřednictvím místních městských či obecních úřadů. Další tisícovku kalendářů bude elektrárna Temelín pro města a obce držet jako rezervu.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:ete,m.sviták)