Svátek má: Františka

Regiony

Velikost textu:

Lipenská „íčka“ se otevírají, bez roušek vstup zakázán

Lipenská „íčka“ se otevírají, bez roušek vstup zakázán

Na Lipensku, v jedné z nejnavštěvovanějších turistických destinací u nás, se postupně otevírají všechna zdejší informační střediska.

IC Horní Planá
3. května 2020 - 07:30

Tamní zaměstnanci budou připraveni podávat důležité informace týkající se zdejší jedinečné přírody i turistických atrakcí připravených na letní sezónu. Informační středisko v Horní Plané funguje od minulého týdne. Během následujících dní se v regionu otevřou i ostatní „íčka“. Všude platí přísná hygienická pravidla, které s ohledem na koronavirus musí dodržovat příchozí návštěvníci i zaměstnanci.

„Otevřená je Stezka korunami stromů a Království lesa, lidé mohou vyrazit na Vítkův hrádek, na prodloužený víkend se rozjedou i všechny přívozy přes Lipno. Stejně tak bude od Stožce po Rožmberk otevřená řada restauračních okýnek pro výdej stravy i pití s sebou. Za daných podmínek je to maximum, které můžeme nabídnout, ale i tak je evidentní, že lidé k nám už jezdí a obavy opadají. Samozřejmě jsme všichni maximálně obezřetní, bedlivě sledujeme situaci a chceme věřit, že nepřijde žádná druhá vlna koronaviru,“ shrnuje Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska, který se stará o rozvoj cestovního ruchu od Stožce po Rožmberk.

Informační středisko ve Vyšším Brodě se otevírá v pondělí 4. května. „Jsme připraveni. U vchodu bude pro příchozí připravená dezinfekce pro ošetření rukou, bez toho k nám návštěvník nevstoupí. Turisté musí mít samozřejmě na ústech roušku, stejně jako my za pultem. Budeme mít i jednorázové rukavcice. Uvažujeme o bezpečnostním plexisklu, které by zároveň chránilo hosty i personál. Od pondělí jsme v plném provozu i přes následující víkendy, jako v každé jiné sezóně," uvádí pracovnice íčka Dita Kaiserová.

V Horní Plané otevřeli info centrum již v pondělí 27.4. O nadcházejícím prodlouženém víkendu sem zamíří mnohonásobně více lidí. „Návštěvník, ale u nás nesmí používat veřejný internet ani veřejné WC,“ uvedla zdejší vedoucí Lucie Roubínová. Od turistů zde chrání zaměstnance plexisklo.

V pátek 1.5. se otevírá informační středisko v Lipně nad Vltavou. "Naše infocentrum je největší na Lipensku, vejde se k nám více než 10 osob a proto musíme být maximálně obezřetní a dbát na rozestupy," uvedla vedoucí infocentra řekla Petra Stenardová.


V pátek otevřou také v Nové Peci. Podle zdejší zaměstnankyně Andrey Laškové, zde otevřít už prostě museli. „V Peci i okolí je velké množství turistů, otevření je za současné situace nutností,“ řekla Lašková. Do zdejšího informačního střediska se ale nevejde více než 10 lidí, proto i zde platí běžná bezpečnostní pravidla.

V Rožmberku  nad Vltavou otevřou soukromé íčko v hotelu U Martina 25. května. Ve Frymburku zatím čekají na červen.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Pavel Pechoušek za Turistický spolek Lipenska.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:p.pechoušek)