Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Martin Kuba pogratuloval k vítězství Hasiči roku Janu Malíkovi

Martin Kuba pogratuloval k vítězství Hasiči roku Janu Malíkovi

Martin Kuba pogratuloval k vítězství v soutěži Hasič roku Janu Malíkovi a ocenil družstvo JSDHO Velešín za prvenství ve vyprošťování osob.

Hejtman Martin Kuba a Jan Malík
10. října 2021 - 07:30

Ve čtvrtek 30. září proběhlo slavnostní vyhlášení profesní ankety Hasičského záchranného sboru České republiky – Hasič roku. Jan Malík, sloužící na stanici v Trhových Svinech, si odnesl nejvyšší ocenění v podobě skleněné hasičské přilby.

Bodovali také dobrovolní hasiči z Velešína. Družstvo ve složení: Patrik Chlumlen (velitel), Pavel Pečenka (zdravotník), Filip Vítů, Milan Vlažný a Jaroslav Červ se pod vedením Petra Zifčáka zúčastnilo VI. mistrovství České republiky ve vyprošťování u dopravních nehod. Domů na jich Čech si kromě mistrovského titulu přivezli také dvě individuální ocenění. Patrik Chumlen byl oceněn za perfektní taktiku zásahu cenou pro nejlepšího velitele. Druhé ocenění převzal Pavel Pečenka pro nejlepšího zdravotníka.Všem oceněným hasičům blahopřál hejtman Martin Kuba: “Jako jihočeský hejtman musím mít z tohoto úspěchu jenom radost. Je to výborné umístění. Tihle kluci z Velešína jsou dobrovolní hasiči, kteří to dělají po své práci a jsou dneska ve stavu, že do pěti minut vyjíždí, drží služby. To to spousta lidí ani nevnímá. Neví, že u dopravních nehod se objevují právě takové týmy. Mám ze všech za Jihočeský kraj opravdu velkou radost.“

Jihoceskenovinky.cz informoval Bc. David Hocke za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jihoceskenovinky.cz foto:d.hocke)