Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Město Písek podpoří podnikání a podnikavost svých občanů

Město Písek podpoří podnikání a podnikavost svých občanů

Město Písek občanům opět nabídne bezplatný kurz zaměřený na rozvoj podnikavosti.

Písek
17. března 2023 - 07:30

Město Písek ve spolupráci s projektem Podnikni to! otevírá již po několikáté bezplatný kurz pro občany města a okolních obcí, na kterém se naučí, jak najít podnikatelskou příležitost a krok po kroku ji přetavit v podnikání. Určen je jak začínajícím podnikatelům, tak i těm, kdo už podnikají a chtějí své projekty zkvalitnit a posunout dopředu. Na pěti setkáních získají maximum praktických informací, například jak oslovit a získat zákazníky i to, jak si všechno pečlivě a kvalitně propočítat. Účastníci se mohou těšit i na lektora z řad místních podnikatelů, tentokrát kurz povede spolumajitel společnosti Robology Ondřej Fučík.

“Organizační složka Smart Písek před dvěma lety stála za příchodem programu Podnikni to! do našeho města. Čeká nás již čtvrtý běh kurzu a máme velkou radost z dobré zpětné vazby od absolventů. Rádi bychom v nich pokračovali i nadále a postupně rozšiřovali i nabídku služeb pro začínající podnikatele ve městě Písek,” řekl Miloš Prokýšek, vedoucí Smart Písek.

Kurz je vhodný jak pro zaměstnané lidi, tak pro lidi na rodičovské dovolené nebo studenty. Základním předpokladem je chuť rozvíjet vlastní projekt. Nezáleží na tom, jestli je jejich snem mít malou lokální firmu, přivydělat si vlastním projektem při zaměstnání, nebo vybudovat mezinárodní společnost. Na konci kurzu budou mít jeho účastníci smysluplný projekt, a hlavně praktický plán, jak jej úspěšně rozjet.

Absolventka kurzu Jiřina shrnuje: "Kurz mě bavil a dozvěděla jsem se nové věci. Ráda jsem se potkávala s ostatními účastníky. Jejich nápady a podněty pro mě byly inspirací. Stejně jako podněty a nápady lektorky. Zhodnotila jsem s pomocí ostatních svůj nápad, dostala jsem zpětnou vazbu i kritiku. Zajímavé bylo pro mě téma příležitostného prodeje."

Kurz se koná za oficiální podpory vedení města Písek, které i díky spolupráci s Podnikni to! strategicky rozvíjí podporu podnikání a podnikavost svých občanů. Kurz se skládá z pěti setkání, která budou probíhat jednou týdně vždy ve středu. První workshop odstartuje ve středu 12. dubna v 17.30 h v Městské knihovně Písek na Alšově náměstí.

Účast je díky podpoře města Písek a SMART Písek zdarma. Zájemci se můžou přihlásit na webu podniknito.cz na podstránce s názvem Kurz podnikání v Písku nebo napsat na e-mail .zc.otinkindop@avokduoreh

Písek vyhlásil nový ročník participativního rozpočtu

Informace o kurzu Podnikni to! v Písku:
•    Kurz je určen pro všechny občany města a okolních obcí.
•    Úvodní workshop začíná 12. dubna 2023 v 17.30 h.
•    Kurz proběhne v knihovně.
•    Celkem je připraveno pět tematických setkání, vždy ve středu od 17.30 do 20.00 h.
•    Kurz povede místní podnikatel, spolumajitel společnosti Robology, Ondřej Fučík.

Reakce absolventů:
•    "O některých věcech jsem věděla, ale díky kurzu jsem začala jednat. Dostala jsem díky lektorce a kolegům nové nápady. Podívala jsem se na problém z jiného úhlu a objevily se nové nápady. Zjistila jsem, že i ostatním to často nejde úplně hladce a podle představ a že je to normální." (Simona)

•    "Získal jsem zajímavou inspiraci a impulsy hlavně v oblasti marketingu a jiného pohledu na cenotvorbu. Setkal jsem se s podobně naladěnými lidmi a skvělá byla i lektorka – autentická, nadšená, inspirativní." (Jiří)

•    "Sešla se pohodová a různorodá skupina lidí, takže to bylo inspirativní. I když obsah kurzu pro mne nebyl úplně novinka, určitě nelituji. Přínosem byla rozhodně zpětná vazba od ostatních, nové kontakty, vzájemná inspirace, nové nápady. Díky obsahu kurzu jsem některé věci ve svém případě přehodnotila." (Michaela)

Jihoceskenovinky.cz informovala Petra Měšťanová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.měú)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
52%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
24%