Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Město Písek představuje své významné osobnosti

Město Písek představuje své významné osobnosti

Město Písek na oficiálních webových stránkách představuje přes čtyři stovky osobností, které se v minulosti zasloužily o šíření dobrého jména tohoto města na řece Otavě.

August Sedláček
4. listopadu 2017 - 07:30

Jsou zde uvedeni již zesnulí umělci, vědci, národní buditelé, osvětoví pracovníci, významní pedagogové, hrdinové světových válek, politici, či podnikatelé, kteří nějakým způsobem spojili alespoň část svého života s Pískem – ať už se zde narodili, či zemřeli, studovali, žili nebo pracovali, případně tu určitou dobu pobývali nebo byl Písek inspirací pro jejich dílo.

„Vytvoření seznamu bylo dosti náročné a trvalo několik měsíců. Tuto mravenčí odvedla zejména Hana Týcová z městské knihovny a hodně nám pomohl také Jiří Prášek, ředitel Prácheňského muzea v Písku,“ říká Jana Bauerová z odboru školství a kultury.

Písecká starostka poděkovala studentům záchranářům

„Nepřestává mě fascinovat, kolik důležitých osobností z nejrůznějších oblastí lidského konání spojuje právě Písek. Máme být opravdu na co hrdí. Pro nás Písečany by to měl být i určitý závazek a motivace k udržení i dalšímu posilování významu našeho města,“ dodává starostka Eva Vanžurová.

Jihoceskenovinky.cz informovala Irena Malotová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:písek)