Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Město Písek připravilo dotační program pro drobné podnikatele

Město Písek připravilo dotační program pro drobné podnikatele

Zastupitelstvo města na svém květnovém jednání schválilo další projekt na podporu píseckých podnikatelů, jejichž činnost byla omezena protiepidemickými opatřeními.

Písek
28. května 2020 - 07:30

Dotační program Podpora podnikatelů_COVID, tak navazuje na předchozí vstřícné kroky a podpůrné aktivity města vůči místním OSVČ a drobným podnikatelům.

„Na mimořádném jednání v dubnu zastupitelstvo schválilo jednorázovou finanční podporu pro OSVČ a dotační program na podporu drobných podnikatelů. Z rozpočtu města bylo uvolněno 20 milionů korun. Ukázalo se, že tyto finanční prostředky nebudou dočerpány, a protože nám na existenci a činnosti místních podnikatelů opravdu záleží, přikročili jsme k vyhlášení dalšího dotačního programu,“ vysvětluje starostka Eva Vanžurová.

Program Podpora podnikatelů_COVID je určen drobným podnikatelům bez zaměstnanců nebo s maximálně deseti zaměstnanci. „Výše podpory může být od 10 až do 100 tisíc korun. Nárok mohou uplatnit podnikatelé, kteří zaznamenali nejméně 50procentní pokles tržeb ve druhé polovině března 2020 a rovněž splňují další stanovené podmínky. Například nesmí být součástí žádné české nebo mezinárodní skupiny, jejíž tržby v předchozích letech překročily hranici 50 milionů korun. Na rozdíl od prvního programu na podporu podnikatelů je zde akceptována i provozovna mimo město Písek, krátkodobé přerušení činnosti, podnikání v době čerpání rodičovského příspěvku a do celkového počtu zaměstnanců mohou být zahrnuti i zaměstnanci pracující na dohodu o provedení práce nebo pracovní činnosti, avšak souhrnně nesmí překročit hodnotu 10,“ upřesňuje podmínky Ladislav Toman, vedoucí finančního odboru.


O podporu bude možné žádat v termínu od 12. 6. do 23. 6. 2020. Upozorňujeme, že žádosti nelze podávat před tímto termínem. Všechny potřebné informace k dotačnímu programu Podpora podnikatelů_COVID najdete na webových stránkách města.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)