Svátek má: Pankrác

Regiony

Velikost textu:

Město Písek si vyzkoušelo montáž mobilních zábran

Město Písek si vyzkoušelo montáž mobilních zábran

Mobilní kovové nástavce na část protipovodňové zdi na Portyči v úseku od lávky ke mlýnu namontovali v úterý 19. května pracovníci Městských služeb Písek ve spolupráci s odborem životního prostředí. Hned následující den byly tyto zábrany opět odstraněny.

Mobilní zábrany
21. května 2020 - 07:30

„Jde o zkušební instalaci, dalo by se říci cvičení, aby se pracovníci, kteří v případě akutní potřeby při povodních budou zábrany montovat, naučili s nimi včas a bezproblémově pracovat,“ vysvětluje Miloslav Šatra, vedoucí odboru životního prostředí.


Na přilehlé parkoviště byly dovezeny čtyři speciálně upravené kontejnery, ve kterých jsou dílce mobilních zábran skladovány. Po celé dopoledne pak probíhala montáž. „Potřebovali jsme znát prostorové požadavky při samotné montáži, naše časové možnosti a zjistit, jaké nářadí bude při práci nejlépe využitelné. Pro usnadnění příští montáže jsme si jednotlivé dílce popsali tak, aby vše šlo hladce,“ dodává Miloslav Šatra.


Protipovodňová opatření mají chránit sídliště Portyč před velkou vodou z Otavy a potoku Jiher. Mobilní nástavce zvýší stávající protipovodňovou zeď o jeden až dva metry. Zkoušky instalace se budou provádět každé dva roky.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)