Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Město Písek vloni hospodařilo s přebytkem 64,2 milionu korun

Město Písek vloni hospodařilo s přebytkem 64,2 milionu korun

Hospodaření města Písku skončilo v roce 2019 přebytkem ve výši 64,2 milionu korun, přestože v prosinci ještě vykazovalo schodek 23 milionů korun.

Písek
18. února 2020 - 07:30

Jak vysvětluje Ladislav Toman, vedoucí finančního odboru, takovýto rozdíl na účtech nemusí být nijak neobvyklý: „Důvodem jsou dotace, které jsme koncem roku obdrželi. Vedle toho nebyly realizovány nebo vyúčtovány některé výdaje, a navíc došlo k vysokému plnění příjmové strany rozpočtu,“ vysvětluje Ladislav Toman, vedoucí finančního odboru.

Celkové příjmy města dosáhly v loňském roce výše 929 milionů korun, což znamená jejich meziroční nárůst o bezmála 112 milionů. Největším zdrojem byly daně. „Daňové příjmy při růstu 7,5 procenta činily 549 milionů korun. Díky prodeji bytů narostly kapitálové příjmy o více než 200 procent na částku 43 milionů. Přijaté dotace při meziročním navýšení o 69 procent dosáhly výše 157 milionů korun,“ informuje starostka Eva Vanžurová.

Oproti předchozímu roku došlo vloni k poklesu celkových výdajů o 139 milionů korun, tedy o necelých 14 procent, celkem město vydalo 865 milionů korun. Největší investice města šly do realizace projektů na základních školách Svobodná a Tomáše Šobra a na dofinancování rekonstrukce městské knihovny.


„Společně s Jihočeských krajem a Nemocnicí Písek jsme se finančně podíleli na revitalizaci prostranství před nemocnicí, kde vznikl zcela nový městský prostor s parkovištěm. Investovali jsme také například do stavebních úprav chaty Živec a rekonstrukce Čapkovy ulice a opravili kanalizaci a vodovod v Nádražní ulici,“ dodává starostka.Město Písek vloni navýšilo finanční prostředky na svých účtech o téměř 248 milionů na celkovou částku 497 milionů korun.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)