Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Město Tábor omezuje dvě z nadcházejících předvánočních akcí

Město Tábor omezuje dvě z nadcházejících předvánočních akcí

Město Tábor omezuje dva programy: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a Čertoviny.

Vánoční Tábor
24. listopadu 2021 - 07:30

Vzhledem ke zhoršené pandemické situaci rozhodlo vedení města Tábora o omezení dvou nadcházejících předvánočních akcí, kde se očekává velký počet lidí. Jedná se o Slavnostní rozsvícení vánočního stromu (26. listopadu 2021) a Čertoviny (5. prosince 2021). Akce se sice uskuteční, ale v omezeném režimu.

Vánoční strom a vánoční výzdoba města se rozsvítí už ve čtvrtek 25. listopadu večer bez programu. „Rušíme původně plánovaný páteční zahajovací ceremoniál, andělskou poštovnu, nebudou projevy, ani podávání punče. Lidé však potkají v ulicích anděly a na náměstí bude v pátek hrát soubor Wild Sticks, aby vytvořil předvánoční atmosféru,“ uvedla vedoucí Odboru kultury a cestovního ruchu Radka Šimková.

Od soboty 27. listopadu 2021 budou otevřeny adventní stánky na náměstí TGM před zemědělskou školou a neruší se zdejší nedělní program Koncert v rytmu gospelů a Pěvecký sbor ZŠ Tábor – Čekanice od 14:30 a 16:00. 

Co se týče Čertovin druhou adventní neděli 5. prosince 2021, ruší se hlavní program na Žižkově náměstí v podobě pekelné show. Lidé však potkají družinu Mikuláše, čerta a anděla od 15:00 v ulicích Starého a Nového města.Plánovaný staročeský vánoční trh 11. a 12. prosince 2021 zatím zůstává v platnosti stejně jako další adventní program města Tábora. Situace se však může rychle změnit a vedení města může přijmout další aktuální kroky v rámci opatření proti šíření koronaviru. Sledujte www.taborcz.eu a oficiální Facebook města.  

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí města Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.jccr)