Svátek má: Ignác

Regiony

Velikost textu:

MHD v Táboře přechází na „běžný“ provoz při uzavírce Budějovické

MHD v Táboře přechází na „běžný“ provoz při uzavírce Budějovické

Mimořádný prázdninový - letní provoz MHD v souvislosti s koronavirem platil od pondělí 23. 3. 2020.

Ilustrační foto
1. června 2020 - 07:30

S postupným otevíráním mateřských a základních škol rostou požadavky na nárůst linek MHD v aglomeraci Tábora. Sdružení měst a obcí okresu Tábor proto schválilo dva kroky.
  1. ukončení současného „letního“ provozu MHD Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí k datu 31. května 2020.
  2. od 1. června 2020 do 30. června 2020 zavedení běžného provozu MHD s omezením, které souvisí se stavebními úpravami a uzavírkou Budějovické ulice. „Zjednodušeně řečeno se jedná o ´běžný´ provoz MHD při uzavírce,“ vysvětlila místostarostka Michaela Petrová.
Jak dodal Petr Pistulka z dopravní firmy Comett Plus, do konce května se cestující v jízdních řádech na zastávkách nebo na internetu řídí sloupcem zcela vpravo (letní provoz), nově bude po dobu června v pracovní dny platit sloupec vlevo s tím, že také provoz o sobotách a nedělích (dva prostřední sloupce) zohledňuje situaci v Budějovické ulici.

Táborská setkání ve stylu „blízkých setkání místního druhu“

Následně pak byl provoz MHD upraven se zahájením uzavírky Budějovické ulice od 6. dubna 2020 na tzv. „Výlukové jízdní řády“. Dezinfikování vozů se děje i nadále, ale už ne v takové míře, jako když pandemie vrcholila. Cestující uvnitř vozů musejí nadále používat roušky.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí MěÚ Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:měú)