Svátek má: Bartoloměj

Regiony

Velikost textu:

Mladý záchranář letos pokračuje v hasičsko-policejním trendu

Mladý záchranář letos pokračuje v hasičsko-policejním trendu

Více než 70 dětských týmů se přihlásilo do již tradiční soutěže HZS Jihočeského kraje – Mladý záchranář v akci. Soutěž již před dvěma roky propojili hasiči s kolegy od policie a i letos pokračují v hasičsko-policejním trendu.

Mladý záchranář
10. května 2019 - 07:30

Soutěž odstartovala 6. března zadáním prvních dvou úkolů. Jeden z úkolů byl vždy hasičský, druhý policejní. Úkoly byly dětem zadávány prostřednictvím sociální sítě facebook a webových stránek HZS Jihočeského kraje. Na každý úkol měly týmy pokaždé 14 dní. Záleželo tak vždy jen na tom kterém družstvu, kdy se do plnění pustí. Po čtrnácti dnech na soutěžící opět na facebooku a webových stránkách jihočeského profesionálního sboru čekaly další dva úkoly.

V průběhu prvního kola musely týmy splnit celkem 8 úkolů, a to například nakreslit komiks na téma záchrana osoby z ledu, vyrobit puzzle s vyobrazením vozidla Policie ČR, zjistit informace a vytvořit plakát o velkém požáru, rozluštit záhadu detektivního příběhu, napsat básničku s použitím čísel linek tísňového volání, vytvořit foto-seriál na téma dopadení zloděje…

Na začátku května pak bylo první základní kolo u konce. Do druhého finálového kola postoupilo šest nejlepších týmů v mladší kategorii (první stupeň ZŠ) a sedm nejlepších týmů v kategorii starších žáků (druhý stupeň ZŠ).

Finálové kolo prestižní a v celé republice jedinečné soutěže se bude konat v areálu největší jihočeské profesionální stanice na Pražské třídě v Českých Budějovicích ve čtvrtek 23. května od 10 hodin.

Soutěžní týmy zde budou řešit fiktivní zásah, a to od reálného nahlášení mimořádného události až třeba po vyšetření příčiny vzniku „požáru“. Děti budou muset prokázat fyzickou zdatnost, schopnost rychle a správně se rozhodovat, ale zároveň musí mít i teoretické znalosti. V duchu inovace budou děti chvíli hasiči, chvíli policisté.


Do prvního kola se přihlásilo 41 týmů v mladší kategorii a 29 ve starší kategorii. A jen šest a sedm nejlepších se utká o to, kdo bude nejlepší hasič a policista.

Pravidla soutěže dovolují postup do finálového kola nejlepším šesti týmům. V letošním roce se vzhledem ke shodě bodů u několika týmů ve starší kategorii organizátoři rozhodli do finále poslat týmů sedm.

Jihočeskénovinky.cz informovala por. Ing. Vendula Matějů, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:hzs jčk)