Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Možnost placení bezkontaktní platební kartou přímo v autobusech MHD

Možnost placení bezkontaktní platební kartou přímo v autobusech MHD

Jízdné v aglomeraci Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí je možné zaplatit bezkontaktní platební kartou přímo v autobusech MHD.

Ilustrační foto
10. února 2020 - 07:30

S rokem 2020 přichází do provozu MHD Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí nová možnost placení jízdného. V současné době je možné zakoupit jednorázové papírové jízdenky u smluvních prodejců, v jízdenkových automatech na vybraných zastávkách a v doplňkovém prodeji u řidiče. Další možností jsou pak SMS a SEJF jízdenky (mobilní peněženka umožňující pohodlný nákup jízdného pomocí chytrého telefonu).

Novinkou je zavedení možnosti platit jízdné přímo v autobusu za pomoci bezkontaktní platební karty. O novince informoval Petr Pistulka, zástupce ředitele divize autobusové dopravy – MHD dopravní společnosti Comett Plus. Tato firma provozuje MHD v táborské aglomeraci.


„Ve všech autobusech MHD je umístěn jeden nový označovač jízdenek, který tuto platbu umožňuje. Je odlišen modrou barvou (ostatní jsou oranžové) a na první pohled má jinou obrazovku displeje a v dolní části, pod štěrbinou pro označování papírových jízdenek, má umístěn platební terminál. Stačí na dotykovém displeji postupovat podle pokynů a na tři dotyky a přiložením karty bude zakoupení jízdenky provedeno,“ uvedl Petr Pistulka.

K barevným taškám na třídění přibyla v Táboře šedá na kov

Terminál cestující najdou ve velkých vozech u prostředních dveří, v malých vozech u dveří u řidiče. Na výběr bude ze čtyř variant. Plnocenné jízdné na 25 minut za 14,- Kč a na 60 minut za 16,- Kč, nebo zlevněné na 25 minut za 7,- Kč a na 60 minut za 8,- Kč. Po zaplacení kartou není vydávána žádná jízdenka. Zakoupit lze vždy jednu jízdenku. Platbu je možné v případě potřeby nákupu více jízdenek opakovat. V případě kontroly pak stačí přiložit kartu ke čtečce, kterou jsou pracovníci přepravní kontroly vybaveni, a ta platbu kartou ověří.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí, město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:tábor)