Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Muž odmítal převoz na záchytnou stanici, skončil v poutech

Muž odmítal převoz na záchytnou stanici, skončil v poutech

Ani konec provozní doby pivnice v Chelčického ulici nepřiměl jednoho z hostů ve čtvrtek večer odejít. V podstatě ani nemohl. Ležel pod stolem a nebyl schopen vstát. Zákrok strážníků ho však probudil tak, že mu museli nasadit pouta.  

Ilustrační foto
31. prosince 2017 - 07:30

Ve čtvrtek 28. prosince v půl deváté večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži, který odmítá opustit prostory restaurace. Strážníci po příjezdu na místo nalezli jim známého muže bez domova. Čtyřiašedesátiletý muž ležel na zemi a nebyl schopen sám vstát. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Muž se však odmítal podrobit svému osudu a na strážníky začal útočit. Ti ho k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici museli převézt v poutech.

Přivlastnil si cizí batoh, vrátil ho až na výzvu strážníků

Mladík porušující přepravní řád napadl řidiče trolejbusu
V pátek 29. prosince krátce po deváté hodině večer projížděla hlídka městské policie ulicí Ant. Barcala. Na konečné zastávce městské hromadné dopravy strážníci spatřili několik osob. Jakmile se však přiblížili, všichni přítomní se rozutekli. Na místě zůstal pouze zjevně otřesený muž s krvácejícím zraněním v oblasti hlavy. Jedenašedesátiletý muž se strážníkům svěřil, že je řidičem trolejbusu a právě byl napaden jedním z cestujících. Dotyčný mladík cestoval trolejbusem se svými dvěma společníky, kteří svým chováním narušovali přepravní řád. Když je řidič vyzval na konečné zastávce k vystoupení, vysloužil si od mladého agresora úder do hlavy.

Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a hlídku Policie ČR. Zraněného muže si převzali do své péče zdravotníci. Hlídky městské policie se okamžitě vydaly pátrat po pachateli napadení a jeho společnících. Strážníci v ulici J. Bendy spatřili dva mladíky, kteří odpovídali popisu řidiče. Strážníci je zastavili a vyzvali k předložení osobních dokladů. Jednalo se o dva sedmnáctileté chlapce z Českých Budějovic. Oba dva nejprve strážníkům tvrdili, že byli u kamaráda. Po chvíli však šli s pravdou ven a přiznali, že měli konflikt s řidičem trolejbusu. Ten po konfrontaci s nimi potvrdil, že strážníci nalezli ty pravé. Sedmnáctiletý mladík se nakonec sám přiznal, že řidiče napadl pěstí. Vliv na jeho jednání měl pravděpodobně i alkohol. Strážníci u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 0,64 ‰. Jeho společník pak nadýchal 1,35 ‰. Strážníci oba dva mladé muže předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR Čtyři Dvory.

Jihočeskénovinky.cz informovala Mgr. Věra Školková, tisková mluvčí MP České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:arch.)