Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Muž se pokusil o krádež pokladny, sám se pak přiznal strážníkům

Muž se pokusil o krádež pokladny, sám se pak přiznal strážníkům

Krádež pokladny z rychlého občerstvení na Lannově třídě se ve čtvrtek večer nezdařila devětatřicetiletému pachateli. V pátek ráno se sám přihlásil na služebně městské policie a k pokusu o krádež se přiznal.

Ilustrační foto
23. února 2020 - 07:30

V pátek 21. února krátce po páté hodině ranní se na služebnu městské policie v ulici Jaroslava Haška dostavil zjevně rozrušený muž. Strážníkům se svěřil, že se předchozího večera pokusil o krádež pokladny z rychlého občerstvení na Lannově třídě. Schránka však byla údajně tak těžká, že ji ve snaze odnést upustil. Nechal ji tedy ležet na místě a místo urychleně opustil. Svědomí mu však údajně nedovolilo spát, a proto se odhodlal k přiznání. Mezitím se však posilnil nejednou sklenkou alkoholu. Strážníci devětatřicetiletého muže ze Strakonicka podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,80 ‰ alkoholu. Mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si podezřelého převzala k dalšímu opatření.

Strážníci spolupracovali při vypátrání viníka dopravní nehody
   
Strážníci spolupracovali s policisty při vypátrání řidiče osobního vozidla, který se ve čtvrtek večer stal účastníkem dopravní nehody s trolejbusem v Průmyslové ulici. Řidič osobního vozidla totiž nezastavil a bez poskytnutí pomoci z místa dopravní nehody ujel. Díky strážníkům a městskému kamerovému systému bylo dotyčné vozidlo během několika málo minut identifikováno. Zjištěné informace byly neprodleně předány policistům.
   
Ve čtvrtek 20. února kolem půl desáté hodiny večerní přijalo operační středisko městské policie žádost policistů o pomoc při pátrání po řidiči osobního vozidla, který ujel z místa dopravní nehody v Průmyslové ulici. Operátor městského kamerového systému na záznamu z kamery v Nádražní ulici identifikoval ujíždějící vozidlo odpovídající popisu. Centrální operační středisko mezitím vyhlásilo pátrání po vozidle všem strážníkům v ulicích města. Vzápětí se přihlásila jedna z hlídek městské policie s detailním popisem uvedeného vozidla. Zaznamenala ho totiž při jízdě na palubní kameru služebního vozidla v centru města o dvě hodiny dříve, než k dopravní nehodě došlo. Zjištěné informace a záznamy z kamerových záznamů byly okamžitě předány policistům k dalšímu opatření.Host nalezený v chodbě hotelu přesídlil na záchytnou stanici

Devětadvacetiletý muž, ubytovaný v hotelu ve Dvořákově ulici, měl během čtvrtečního dne ukončit svůj pobyt. Zaměstnanci hotelu však toho dne ráno nalezli svého hosta ležícího v chodbě ubytovny. Jak vzápětí zjistili, muž nebyl schopen odejít po svých. Muž místo hotelového pokoje skončil svůj pobyt na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Ve čtvrtek 20. února v osm hodin ráno vyjížděla hlídka městské policie do Dvořákovy ulice na oznámení o podnapilém muži ležícím v chodbě ubytovacího zařízení. Strážníkům se spícího muže podařilo probudit a provést u něj orientační dechovou zkoušku na alkohol. Výsledek 3,28 ‰ alkoholu v dechu a neschopnost vlastní chůze rozhodla o jeho dalším osudu. Lékař přivolané zdravotnické záchranné služby rozhodl o umístění pacienta na protialkoholní záchytnou stanici. Strážníci ho sem doprovodili v sanitním vozidle.

Jihočeskénovinky.cz informovala Mgr. Věra Školková, tisková mluvčí, Městská policie České Budějovice.

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:arch.)